Domácí

Řidič vjel na přejezd pod vlak, ten jej sešrotoval. Z auta pak sám vystoupil

Vážná železniční nehoda se stala v úterý brzy ráno ve Velkém Grunově na Českolipsku. Řidič osobního auta vjel na přejezdu pod vlak, který vezl cestující z Liberce do Děčína. Signalizační zařízení prý fungovalo.

"No, to byla rána! Slyšel jsem zvonit přejezd, chvilku nic a pak ránu. A vidíte, jak to dopadlo," řekl TV Nova svědek události.

Vlak vůz sešrotoval tak, že se zdálo, že řidič uvnitř bude těžce zraněný. K velkému překvapení všech, kteří nehodu viděli, pak vystoupil z auta a jeho zranění se nezdála vážná.

"Řidič normálně vystoupil sám, jen měl trochu tvář od krve, jinak byl v šoku," upřesnil svědek události. 38letého šoféra, který jel původně do zaměstnání, na místě ošetřili záchranáři a s lehkým zraněním ho odvezli do českolipské nemocnice.

Související obsah

Místo události si pak převzali drážní hasiči. Vlaková souprava je kvůli poškození od nárazu nepojízdná. "Doprava byla zastavená a probíhaly odklízecí práce. Odstraníme vozidlo z průjezdného profilu trati, aby mohla být odtažena nepojízdná souprava," sdělil za libereckou Správu železnic Petr Meruňka.

Patnáct cestujících přepravily dráhy do cílové stanice náhradním autobusem. "Dechová zkouška ukázala, že řidič pod vlivem alkoholu není. Nicméně, ještě jsme ho nevyslechli, protože je z preventivních důvodů stále v péči lékařů," doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Správa železnic jen vloni investovala do zvýšení bezpečnosti na železničních přejezdech přes tři miliardy korun, jde tak o historicky nejvyšší částku. Přesto se počet nehod v roce 2022 nesnížil a zemřelo při nich 37 lidí. V Česku je aktuálně 7 500 přejezdů. Stovku jich Správa železnic zrušila, 230 zrekonstruovala vloni a letos chce opravit dalších 130.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události