Za volantem

V sobotu 1. října startuje v Paříži tradiční autosalon. Naposled?

V sobotu 1. října startuje v Paříži tradiční autosalon. Naposled?

Po dvou letech se v Paříži koná další autosalon. Novinky, koncepty, studie... Ale taky trochu rozčarování a otazníky. Nebude to náhodou i derniéra?

Poslední zářijovou sobotu se totiž v Paříži konal dnes tolik populární den Den bez aut. To je přitom vize, kterou by pařížská radnice ráda naplnila co nejdříve i jako každodenní záležitost - v centrum jen chodci, cyklisti, lavičky, stánky… mělo by se to týkat téměř poloviny metropole. Ach ano, jak sluníčkové. Zároveň je to taky vynikající způsob jak pohřbít autosalon v Paříži, který tradičně patří k těm nejdůležitějším nejen v Evropě, ale i na světě. Jak kdyby chtělo město nad Sienou všem jasně ukázat, co si o autosalonu myslí a „jak moc je pro ni důležitý.“ Radnice plánuje udělat z Paříže do roku 2020 čisté místo s nízkoemisními zónami.
Těžko říct jestli to načasování bylo naschvál, nebo se to jen sešlo, ale jsou tu i další komplikace. Paříž kvůli obavám z terorismu nepatří mezi nejbezpečnější lokace v Evropě, vstup letos podraží o dvě eura na již nezanedbatelných 16 Euro, a taky se snížil počet vystavovatelů. Některé automobilky to odůvodnily tím, že nemají k představení žádné novinky, jiné se rovnou přiznaly k tomu, že budou svoje úsilí a peníze soustředit na akce spíš lokálního charakteru. Svou účast odvolala Mazda, Ford, Aston Martin, Bugatti a další.
Tradičně tak bude autosalon patřit silným domácím výrobcům. Citroen přiveze novou generaci tolik oblíbeného modelu C3, chlubit se pak bude s futuristickým konceptem CXperience. Renault bude mít na stánku púremiéru nového Méganu sedan a pickupu Alaskan, jejich příbuzná Dacia pak ukáže celou novou modelovou řadu. A Peugeot pak bude vystavovat novou generaci modelů 5008 a 3008.
Nezapomeňme pak na premiéru Škody Kodiaq, Kia Rio, VW Tiguan XL, BMW X2, Opel Insignia, Porsche Panamera, Land Rover Discovery, Mercedes-Benz E All Terrain, Mini Countryman… Na ty nejdůležitější se těšte v našem živém zpravodajství.


Praktické informace!
Otevírací doba:
Od soboty 1. října do neděle 16. října 2016
Pondělí až neděle: 10:00 - 20:00 hod, ve čtvrtek a pátek večerní prohlídky až do 22:00 hod.


Vstupné: 16 Euro, děti a studenti od 10 do 25 let 9 Euro.


Z Prahy létá do Paříže hned několik společností a ceny zpátečních letenek začínají na cca 3000 Kč.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události