Kupte si

Nový Hyundai i30? Korejský je jen znáček na kapotě

Nový Hyundai i30? Korejský je jen znáček na kapotě

Navrhli ho v designérském centru v Evropě. Postavili ho evropští inženýři. A Hyundai s ním míří do třídy, která tradičně patří Volkswagenu Golf.

V Čechách vyráběný a zároveň mimořádné oblíbený hatchback se dočká již třetí generace, svou oficiální světovou premiéru si odbyde na autosalonu v Paříži.
Navrhli ho v Technickém centru Hyundai Motor Europe v německém Rüsselsheimu a pod jeho designem je podepsán šéfdesigner Peter Schreyer, který si vysloužil ostruhy u Audi.
Nová i30 je revolučnější než se čekalo. Vnější design je ve srovnání s předchůdcem úplně jiný a dramatických změn se dočkal i interiér. Na fotkách vypadá i30 opravdu velmi moderně, kabina působí minimalisticky a palubní dotyková obrazovka multimediálního systému snese ta nejpřísnější kritéria.
V nabídce motorů bodou hlavně přeplňované jednotky: tříválec 1.0 T-GDI (120 koní), čtyřválec 1.4 T-GDI (140 koní) a turbodiesely 1.6 CRDi (95 koní, 119 koní a 136 koní), sekundovat jim bude atmosférický čtyřválec 1.4 MPI (100 koní).
Hyundai i30 bude k mání jako pětidvéřový hatchback a brzy se snad objeví i kombík, nadšení řidiči se pak mohou těšit na rychlou variantu zatím prezentovanou konceptem RN30.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kupte si

Důležité Události