Kupte si

Rolls-Royce vyřídil největší hromadnou objednávku všech dob!

Rolls-Royce vyřídil největší hromadnou objednávku všech dob!

Pořádně se nadechnete: hotel v Macau si objednal TŘICET Rolls-Royců Phantome za 482 milionů korun.

Jeden z největších symbolů opulentnosti, marnotratnosti a exkluzivity, to je značka Rolls-Royce. A platí to stále, ačkoli v rukou německého BMW se jí vede skvěle, což má paradoxně za následek určité rozmělnění někdejšího statutu. Jinými slovy, rollsy si dnes kupuje mnohem více lidí než kdy dříve a nějakých pět tisíc aut ročně už vám nezaručí, že druhý rolls na ulici nikdy nepotkáte. Ostatně před nedávnem bylo otevřeno první české dealerství Rolls-Royce v Pařížské ulici, takže už nemusíte ani do ciziny.

Doporučujeme: Video - LaFerrari Aperta

V každém případě je stále diametrální rozdíl, zavolá-li nějaký fleet manažer dealerovi a objedná dvacet fabií, nebo obdobné množství Phantomů. Prvenství v tomto směru dosud držela objednávka 14 Phantomů z roku 2006 pro hotel Peninsula v Hong Kongu, ale před dvěma lety vyrazil dech prodejcům slavné značky hongkongský podnikatel Stephen Hung, když si pro nový hotel The 13 v Macau objednal rovnou třicítku Phantomů v provedení s prodlouženým rozvorem a v červené barvě, v několika případech i s doplňky z pravého zlata a speciálními šperkařskými dekoracemi dvorní značky Graff. Dva roky zjevně stačily k tomu, aby se v automobilce vedené Torstenem Müllerem-Ötvösem vzpamatovali, zavřeli ústa a dali se do práce, takže po slavnostním předání prvního Phantomu na letošním ženevském autosalonu nyní následovalo zbývajících 29 objednaných rollsů.

Staňte se naším fanouškem na facebooku

Podle neoficiálních zpráv vyšla tato transakce pana Hunga přibližně na 20 milionů dolarů (482 mil. Kč). Říkáte si, že je to ekonomická sebevražda? To musí vědět nejlépe pan Hung, ale až se 22patrový opulentní hotel The 13 počátkem příštího roku otevře zámožné klientele z celého světa, ubytování na jednu noc vás vyjde na neuvěřitelných 130 tisíc dolarů, neboli v přepočtu 3,13 milionu korun! A za takové peníze už jistě máte právo ohrnovat nos nad přepravou nějakým zakouřeným taxíkem...

Doporučujeme: Sbírka superaut zapomenutá ve stodole 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události