Kupte si

Obří Mercedes GLS s tuningem od Brabusu jezdí 300 km/h!

Obří Mercedes GLS s tuningem od Brabusu jezdí 300 km/h!

U Brabusu si vzali do parády velký Mercedes GLS63 a hádejte, co z toho vzešlo... Monstrum, které trhá asfalt silou 850 koní. Že je to šílené? Ano, my si to myslíme taky. Ale zákazníci už podepisují objednávky.

Mercedes GLS je sám o sobě impozantní kus auta, nic robustnějšího v nabídce Mercedesu nenajdete, nicméně v ostré verzi AMG jde současně o překvapivě rychlé a schopné SUV. Technici vyhlášené tuningové firmy Brabus to však viděli jinak a vynikající motor AMG podrobili dopingu podle svého gusta.


Objem přeplňovaného vidlicového osmiválce zvětšili z výchozích 5,5 na 6,0 litru a k tomu přidali dvojici lépe dimenzovaných turbodmychadel i další úpravy. Výsledné parametry skutečně berou dech. Posílený osmiválec Brabusu dává neuvěřitelný výkon 850 koní a především kolosální točivý moment 1450 Nm, který by dokázal roztočit celou Zeměkouli.


Novinka nazvaná Brabus 850 XL dokáže s asistencí sedmistupňové převodovky sprintovat z klidu na 100 km/h za neuvěřitelné 4,2 sekundy, což je o 0,7 sekundy rychleji než AMG. Nejvyšší rychlost tohoto gigantu činí 300 km/h, kdy kvůli rychlostním limitům pneumatik zasáhne omezovač.


Brabus se ale nezastavil pouze u motoru. Firma pro 2,6 tuny vážící GLS připravila i atraktivní optický bodykit pro přední i zadní nárazník, speciální 23palcové ráfky i sportovní výfuk se čtyřmi koncovkami. Díky zásahu na vzduchovém odpružení je karoserie 850 XL o 30 mm blíže asfaltu.


Interiér si zájemci mohou vyšperkovat podle vlastního vkusu, přičemž k mání je kombinace mnoha kožených, karbonových, dřevěných a hliníkových doplňků.

A otázka na závěr zní: Obří nesmysl, nebo cool záležitost?
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kupte si

Důležité Události