Motocykly

Takhle bude vypadat motorka za 100 let. A nikdy nespadne!

BMW se letos v rámci oslav své stoleté existence ohlíží do minulosti, ale několika koncepty zároveň nahlíží do budoucnosti. A to rovnou hodně daleké.

Po již představených konceptech "Vision 100" v podání značek BMW, Rolls-Royce a MINI, se tentokrát do budoucnosti pokusila nahlédnout také motocyklová divize BMW Motorrad. A její futuristický koncept Next 100 opravdu stojí za pozornost!
Staňte se naší fanouškem na facebooku.


Na stavbě radikálního jednostopého stroje se v hojné míře uplatnil karbon, přičemž vývojáři BMW si důkladně pohráli také s aerodynamikou, jak dokazuje tvarování motoru nebo integrovaný přední světlomet. Na motorce není patrné jakékoli odpružení, protože tlumení mají na starost samotné pneumatiky. Speciální konstrukce kol přitom umožňuje zabudování gyroskopické technologie, která společně s armádou asistenčních systémů předvídajících rizikové situace zaručuje, že motocykl nikdy nespadne na zem a zůstane ve svislé poloze i v parkovací poloze. Nejen, že tedy nepotřebuje stojánek, ale podle BMW je vzhledem k aktivní bezpečnosti Next 100 vlastně zbytečné jezdit v helmě. Jako doplněk pro Next 100 BMW vyvinulo speciální brýle, které jezdci přímo v zorném poli promítají nejen jízdní data, ale třeba i obraz z kamery, nahrazující zpětná zrcátka.


A výkony? Ty jsou v tomto případě vedlejší. Jediné, co o konceptu Next 100 v tomto ohledu autoři prozradili, je plně elektrický pohon. Jak se motocyklová vize BMW líbí vám?


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Motocykly

Důležité Události