Aukce

Totální rarita na prodej: 600koňové Porsche GT2 Evo!

Totální rarita na prodej: 600koňové Porsche GT2 Evo!

Na aukci v Dallasu se počátkem listopadu objeví extrémně vzácný exemplář Porsche 911 GT2 Evo z roku 1995, který je jedním z pouhoupouhých jedenácti vyrobených kusů a na tachometru má neuvěřitelných 7000 kilometrů. Tohle nového majitele vyjde draho...

Nastala chvíle, kdy by měl zarytý fanoušek legendárních Porsche 911  nastražit všechny smysly. Pro největší fundamentalisty mezi vyznavači kultu devětsetjedenáctek historie skončila s nástupem generace 996 a jejím vodou chlazeným motorem. V jejich očích má cenu pouze vzduchem chlazená 911 konče řadou 993, a těžko si lze představit něco ještě víc vzrušujícího než tuto unikátní nabídku.
Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Na aukci firmy Mecum Auctions totiž počátkem listopadu v Dallasu svedou souboj zájemci o mimořádnou raritu, jakou je tahle puristická 911 GT2 Evo z roku 1993. Tato verze byla vyrobena jako homologační speciál pro účely závodního seriálu FIA GT1, což znamená, že je zcela nekompromisní, odstrojená, odlehčená, ospoilerovaná a vybavená ochranným rámem, ale současně s takovým autem můžete legálně na silnici.

Doporučujeme: Další vzácné Porsche na prodej

 


Vzduchem chlazený plochý 3,6litrový šestiválec dává díky přeplňování dvěma turby masivních 600 koní a 664 Nm. Obrovská síla přitom putuje přes šestistupňovou manuální převodovkou pouze na zadní nápravu, takže při absenci jakýchkoli moderních elektronických systémů vyžaduje zatraceně velké řidičské zkušenosti. Maximálka hardcorového Eva překračuje 300 km/h! Vezmeme-li v úvahu, že už sériová GT2 měla nelichotivou přezdívku "ovdovovač", buďte si jistí, že do radikální verze Evo vás manželka nenechá sednout bez tučné životní pojistky. Naprosto neuvěřitelnou záležitost ale z tohoto konkrétního exempláře dělá jeho vzácnost. Celkem bylo vyrobeno pouhých jedenáct kusů 911 GT2 Evo, a aby toho nebylo málo, dražený kousek je v naprosto originálním stavu a najeto má po dvaceti letech pouhých 7000 km!


Těžko odhadovat, jak vysoko zájem sběratelů o takovýto skvost vyšponuje cenu, ale lidé z Mecum Auctions odhadují, že by se GT2 Evo mohlo prodat za 30 až 53 milionů korun. Co na tuhle investici říkáte vy?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Aukce

Důležité Události