Mercedes

Konečně jsme se dočkali, už i Mercedes má svůj pick-up

Konečně jsme se dočkali, už i Mercedes má svůj pick-up

Napadá vás vůbec tržní segment, který by dnešní portfolio Mercedesu nepokrývalo? Chce to chvilku na zamyšlení, ale přece jen takový existuje. Neznámou kapitolou jsou pro Mercedes pick-upy. Ani tenhle list papíru však už nezůstane dlouho nepopsaný...

Mercedes totiž vidí potenciál v segmentu užitkových pick-upů, opírajících se o berličku prestižní značky, a tak ve Stockholmu představil hned dvojici konceptů. Zatímco první z nich dává na odiv offroadové schopnosti, ten druhý upřednostňuje luxusní pohled na svět.

Staňte se naším fanouškem na facebooku!


Concept X-Class je předobrazem sériového pick-upu, který by se měl v Evropě začít prodávat již koncem příštího roku. Mercedes novou třídu X nevyvíjel od nuly, ale domluvil se na spolupráci s koncernem Renault-Nissan (nově zahrnuje také Mitsubishi), který zajistí výrobu ve své barcelonské továrně a od roku 2018 také v Argentině pro jihoamerický trh. Právě představené koncepty používají technický základ Nissanu Navara s dieselovým motorem V6, pohonem všech kol, redukční převodovkou a uzamykatelnými diferenciály na obou nápravách, což třídě X dává vynikající předpoklady i pro jízdu v těžším terénu. Nový pick-up podle Mercedesu uveze až 1,1 tuny nákladu na korbě a utáhne přívěs o hmotnosti 3,5 tuny. Interiér se snaží skloubit užitkové poslání pick-upů s prémiovostí značky Mercedes, přičemž stříbrný koncept třídy X s interiérem plným kůže Nappa, leštěného hliníku a pravého dřevěného obložení byste čekali spíše v třídě S.
Doporučujeme: Video, která vám potrhá bránici :-D

Bude zajímavé sledovat, jak novinku Mercedesu přijmou zákazníci. A co vy? Jak se vám líbí? 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události