Jízda

Milujete ježdění? Tohle je šest nejlepších zimních kurzů pro nadšené řidiče!

Pro většinu, ehm, motoristů, je sníh nepřítelem číslo jedna. Neumí na něm jezdit, bojí se a vyrábí chyby. Pro ty z nás, kteří ale milují jízdu bokem, je tady seznam těch nejlepších řidičských kurzů pro nadšené řidiče!

Porsche Sport Driving School
Pravděpodobně ta nejlepší akce vůbec. Opravdu není problém, abyste vyrazily s Porsche do Finska na Winter Camp a naučili se driftovat od těch nejlepších instruktorů na světě. A nemusíte mít ani vlastní Porsche, automobilka vám vůz pronajme, případně můžete vyzkoušet celou modelovou řadu. Jenže ještě předtím, než vyrazíte na finská zamrzlá jezera, tak se musíte naučit alespoň základní dovednosti, a to se děje v rakouském Lungau. Drifty, slalomy, brždění…
Kontakt: www.porsche.de/sportdrivingschool

Staňte se naším fanouškem na facebooku

BMW Fahrer Training
Mnichovská automobilka je svým řidičským přístupem proslavená a dnes má v nabídce široký výběr školení pro řidiče aut i motorek, v létě i v zimě. Za začátek považujte jednodení kurz v Rakousku, vrcholem a řidičskou nirvanou pak šestidenní expedici na polární kruh s driftováním, slalomem a otočkami o třistašedesát stupńů v plné rychlosti s BMW M3, výlety mimo cesty a tratě v X5. Místo odpočinku zde pořádají závody v motokárách na zamrzlem jezeře.
Kontakt: www.bmw.de


Řidičská škola Juhy Kankkunena
Bývalý závodník pověsil kombinézu na hřebík a věnuje se hlavně jen své řidičské škole. Dělá kurzy pro skupiny od šesti do pětadvaceti lidí, pronajímá auta ale učí i když máte auta svoje, ukazuje závodnické triky a vypráví ty správné benzínové historky.
Jezdí se v okolí finského městečka Kuusamo a pronajímá Golfy a Jetty. Pro nadšence nabízí závodnický kurz v Lanceru Evo, a jestli chcete něco hodně speciálního, pak se těšte na ubytování v chýši, kterou si sami postavíte, na jídlo co si sami připravíte na vlastnoručně rozdělaném ohni a na ledovou koupel v prosekaném zamrzlém jezeře.
Kontakt: www.juhakankkunen.com

Doporučujeme: Připravte svoje auto na zimu, vyměnit pneumatiky nestačí


Audi driving experience
Jestli je někdo známý svým pohonem všech kol, pak je to samozřejmě audi. A tato ingolstadtská automobilka se věnuje řidičským kurzům už pěkných pár let. Teoretické školení a kluzné plochy v rakouském Saalbachu v A4, A5 nebo A6 - to je absolutní základ. Pak je driftování tamtéž. Ve Finsku a Švédsku zase pořádají kurzy pro pokročilé… Ať se rozhodnete jakkoli, čeká vás spousta řidičské zábavy, a také ježdění na sněžných skútrech. No a ti nejnáročnější si mohou zaplatit za individuální přístup, analýzy videonahrávek své jízdy a speciální závodnické techniky.
Kontakt: www.audi.de

 

Mercedes driving academy
U Mercedesu vás pošlou na led ve všem co má motor a kola, tahač s návěsem či plně naloženou dodávku nevyjímaje.
Základem je dvoudenní kurz v rakouském Saafeldu, kde se trénuje na plochách s různou kluzností, nouzové brždění na ledu či základní vyhýbací manévry. A pak se vše aplikuje na reálné podmínky silničního provozu. Vyšším levelem je pak ježdění u polárního kruhu. K dispozici jsou sportovní modely i luxusní limuzína, driftování s třídou S je stejně velkolepý zážitek jako je to auto samo o sobě.
Kontakt: www.mercedes-benz.de

Hello Titty drift camp
Již tradiční driftovací kemp v Rakousku společně s českým závodním týmem. Jezdí se na ledové dráze v Lungau pod dohledem česky mluvících instruktorů.
Jan Červenka učí driftovat už pěkně dlouho a posledních pár let ho v zimě najdete v rakouském Lungau. Na speciálně připravené dráze se i vy můžete zúčastnit dvoudenního kempu, ve kterém se naučíte driftování od samého základu, případně si prostě můžete zajezdit bokem absolutně bez omezení jak se vám jen ráčí.
Kontakt: www.hellotittyracing.cz
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události