Volkswagen

Potvrzeno: VW končí ve WRC. Je teď na řadě Škoda motorsport?

Potvrzeno: VW končí ve WRC. Je teď na řadě Škoda motorsport?

Včera to byly spekulace, dnes je to definitivní. Napřed dopadla aféra Dieselgate na Audi, které po osmnácti letech končí v LeMans. Dnes Volkswagen potvrdil, že končí ve WRC a bude se soustředit na třídu R5, kde úspěšně působí škodovka se svou Fabií.

Když jsme se včera dozvěděli, že Volkswagen by měl skončit v rallye, šokovalo nás to. To že Audi opouští LeMans po osmnácti letech se dalo trochu čekat, i když vstup do elektrických formulí vzbuzuje emoce. Ale že VW spláchne do kanálu všechny svoje investice do auta specifikace 2017? A že hodí za hlavu čtyři tituly mistra světa? Ne, to opravdu nikdo nečekal a i když byl roční rozpočet týmu odhadován na cca 70 milionů Euro, tak v číslech koncernu VW to zase tak brutální částka není. Dnes to všechno Volkswagen potvrdil oficiálně a rovnou přidal prohlášení, že v rallye nekončí, a že se bude nyní soustředit na kategorii R5, kde se ale úspěšně dlouhodobě prosazuje Škoda Fabia.


Staňte se naším fanouškem na facebooku

Co by to pro Motorsport z Mladé Boleslavi mohlo znamenat se nechceme raději ani domýšlet. Nicméně je nasnadě, že dvě značky jednoho koncernu proti sobě... To by nemuselo dělat dobrotu. Uvidíme tedy, jestli Dieselgate postihne i Škoda motorsport. A modlíme se, aby se tak nestalo.

Doporučujeme: Do světa WRC se naopak vrací Toyota!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události