Offroad

Hummer nemá proti tomuto ruskému vehiklu jedinou šanci

Rusko je obrovská země. Nedozírná. Osmina zemské souše. A v tomto nekonečném prostoru je jenom 1,4 milionu km silnic - zhruba stejně jako v Japonsku, a to jsou ještě skoro všechny soustředěné do západní pětiny státu. Tisíce kilometrů na východ od Moskvy, dalších osm časových pásem není nic. Nic. Proto potřebujete Avtoros.

Tohle je zbrusu nové terénní vozidlo Avtoros Shaman, které má za sebou desetiletý vývoj. Je to dílo party mladých rusů, kteří chtějí být hrdí na domácí produkty a proto úzkostlivě dbají na lokální původ komponentů a materiálů. I když... třílitrový turbodiesel je z Iveca, žádný domácí motor totiž nebyl vhodný - a to má výkon jen 176 koní. Ale pozor... Nestojí tohle auto náhodou 3,5 milionu?

DOPORUČUJEME: Videotest - poprvé za volantem Škody Kodiaq


Ano, stojí. A s příplatkovou výbavou dokonce až 4,8 milionu. Má poháněná všechna kola (je jich osm) a jak video jasně ukazuje, zdá se, že nezná hranice. V nabídce budou nejrůznější verze - od expedičního provedení přes polní nemocnice až po tu s lodním šroubem. Je trochu překvapující, že má manuální převodovku, a že jeden jen 80 km/h, ale když si vezmete jeho velikost a co všechno projede, pochopíte obojí. A jízdní vlastnosti? Video hovoří za vše...

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Offroad

Důležité Události