Porsche

Krásná replika kultovního Porsche 917 hledá nového majitele

Krásná replika kultovního Porsche 917 hledá nového majitele

Když kteréhokoli fanouška motorsportu kdekoli na světě požádáte, aby vám vyjmenoval 10 nejúžasnějších závoďáků všech dob, můžete vzít jed na to, že ve výčtu vyvolených strojů nebude chybět Porsche 917. A když se zeptáte, v jaké grafice mu dotyčné auto vytane na mysli, bez debat to bude slavné modrooranžové zbarvení olejářské společnosti Gulf.

Porsche v letech 1969 až 1973 vyrobilo jen pár exemplářů tohoto úchvatného speciálu, který dokázal vyhrát Le Mans v ročnících 1970 i 1971 a exceloval v kultovním snímku Le Mans se Stevem McQueenem v hlavní roli. Jeden exemplář najdete v továrním muzeu Porsche a cena zbylých dochovaných originálů se pohybuje v řádu mnoha desítek, ne-li stovek milionů korun.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Nyní však máte možnost stát se hrdým majitelem Porsche 917, i když náhodou nevlastníte půlku ruského nerostného bohatství. Má to jen jeden drobný háček - nejde o originál, nýbrž o velmi věrnou repliku, vyrobenou v roce 2004 a nyní nabízenou na portálu eBay za mnohem dostupnějších 98 tisíc liber, v přepočtu 3,1 milionu korun. O tom, že nejde o žádnou garážnickou fušeřinu, svědčí fakt, že má nabízená replika jako jediná posvěcení od firmy Gulf a plně vyhovuje závodním předpisům, takže se můžete oficiálně účastnit třeba vytrvalostních závodů. Jako minulý majitel, který repliku 917 v roce 2005 nasadil do šestihodinovky ve Spa. Auto skončilo druhé ve své kategorii na letošní soutěži elegance v Monterey a na vnitřních prazích najdete autogramy několika slavných závodníků včetně legendárního Dereka Bella.

DOPORUČUJEME: Víte co se stane, když u auta ucpete výfuk?


Jen na originální plochý dvanáctiválec si musíte nechat zajít chuť. Místo něj se o pohon 917 stará 3,6litrový šestiválec o výkonu 300 koní, spřažený s pětistupňovou převodovkou z modelu 915. Už jen pohled na zadní pneumatiky Dunlop CR82, nijak neskrývané pod sklolaminátovou karoserií, ale vyvolává touhu pořádně tuhle povedenou repliku provětrat, co říkáte?

DOPORUČUJEME: Vzácný Mercedes SLR na prodej


DOPORUČUJEME: Porsche 993 Turbo - skvělá investice

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události