Bugatti

Skvostné Bugatti z roku 1937 může být vaše. Připravte si přes 200 milionů

Skvostné Bugatti z roku 1937 může být vaše. Připravte si přes 200 milionů

Pokud milujete historické automobilové skvosty a zároveň neodpočítáváte každý den před výplatou, zaškrtněte si v kalendáři červenou fixou datum 11. března 2017 a kupte si letenky na Floridu.

Na Floridě se totiž bude konat tradiční přehlídka krásy Amelia Island Concours d´Elegance. A aukční síň RM Sotheby´s pro přítomné zájemce připravila opravdu mimořádnou lahůdku, když movité sběratele nechá utkat o Bugatti Type 57S Cabriolet ročníku 1937! Jedná se o jeden ze tří exemplářů tohoto modelu, které kdy byly vyrobeny a mluvit o originálním stavu nabízeného Bugatti není žádné přehánění. Původní je nejen karoserie, navržená pařížskou karosárnou Vanvooren, ale renovaci nikdy nepodstoupilo ani šasi, motor a převodovka.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Dražený kabriolet je jediný exemplář v soukromých rukou a za svůj bezmála osmdesátiletý život změnil majitele jen párkrát - většinou šlo o britské sběratele a k dispozici je kompletní dokumentace.
Je zřejmě, že výjimečnosti Type 57S Cabriolet bude odpovídat také cena, kterou RM Sotheby´s odhaduje minimálně na 8,5 milionu dolarů, neboli zhruba 215 milionů korun. Jen pro srovnání, Bugatti Type 57S Atalante se před třemi lety prodalo za 8,7 milionu dolarů (222 mil. Kč) a loni na akci v Amelia Island kladívko odkleplo Type 57SC Sports Tourer za neuvěřitelných 9,7 mil. dolarů (247,3 mil. Kč)...

DOPORUČUJEME: Nelíbí se vám Bugatti? Kupte si Lamborghini
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události