Ferrari

Módní guru Tommy Hilfiger prodává téměř nejeté Ferrari Enzo

Módní guru Tommy Hilfiger prodává téměř nejeté Ferrari Enzo

Pokuď máte slabost pro oblečení Tommy Hilfiger, dost možná by se vám tohle ferrari hodilo do garáže...

Když v roce 2002 vyjelo Ferrari Enzo, stalo se naprostou senzací. Supersport, na jehož vývoji se podílel i Michael Schumacher, fascinoval šestilitrovým dvanáctiválcem s výkonem 660 koní a točivým momentem 656 Nm, který tuhle červenou raketu, mnohými vnímanou jako Formuli 1 s homologací pro silniční provoz, dokázal rozjet z klidu na stovku za 3,2 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 350 km/h. Takové dynamické parametry byly ve své době ohromující, a sluší se připomenout, že si Enzo vystačilo bez přeplňování, výpomoci elektromotorů nebo pohonu všech kol. Ferrari v letech 2002 až 2004 vyrobilo 349 exemplářů (později přibylo dalších 50 kusů).


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Pokud byste se rádi zařadili mezi majitele tohoto výjimečného skvostu, na aukci RM Sotheby´s v Arizoně bude 19. ledna k mání jedno červené Enzo s výrobním číslem 50152. Jedná se o výjimečně zachovalý exemplář, jehož stav se prakticky neliší ode dne, kdy opustil brány Maranella. Najeto má totiž jen 5900 kilometrů, protože první majitel na Enzo neměl moc času. A tím se dostáváme k jednomu zajímavému detailu. Oním majitelem nebyl nikdo jiný než ikona světové módy, Tommy Hilfiger. Takže pokud vám v šatníku převládají kousky se známým dvoubarevným logem, nebylo by od věci u večeře před přáteli prohodit, od koho jste pořídili tu červenou placku před vchodem.

DOPORUČUJEME: Závod do oblak!


Tahle legrace ovšem nebude levná. V předchozích aukcích se Enza prodávala za 80 až 100 milionů korun a připravte se na to, že slavný předchozí majitel i exkluzivní stav cenu vyšponují ještě o kousek výš...

DOPORUČUJEME: Pornografie na kolech


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události