Ferrari

Výtěžek z aukce posledního LaFerrari půjde na zemětřesení v Itálii

Výtěžek z aukce posledního LaFerrari půjde na zemětřesení v Itálii

Ferrari původně plánovalo vyrobit celkem 499 exemplářů hypersportovního LaFerrari, které patří k nejrychlejším a technologicky nejvyspělejším autům všech dob. Jenže nedávná série katastrofálních zemětřesení ve střední Itálii přiměla věhlasnou automobilku k velmi nečekanému rozhodnutí.

DOPORUČUJEME: Nejlepší ferrari všech dob

 

Produkci LaFerrari tak završí původně neplánovaný exemplář s pořadovým číslem 500, který poputuje do charitativní aukce u příležitosti Ferrari Finali Mondiali, konané již tuto sobotu na okruhu Daytona International Speedway v Daytona Beach na Floridě Kompletní prodejní cena pětistého LaFerrari přitom poputuje do fondu na opravu škod, které napáchal přírodní živel. Dá se očekávat, že překvapivá poslední šance získat exemplář původně bleskově vyprodaného modelu vyvolá mezi sběrateli značný zájem a běžná cena 1,4 milionu dolarů (36 mil. Kč) se může vyšponovat výrazně výš.

DOPORUČUJEME: Tommi Hilfiger prodává svoje Enzo


Od ostatních LaFerrari se poslední vyrobený exemplář odlišuje italskou trikolórou na přídi a speciální plaketou v interiéru. Jediný, kdo si nejspíš musí rvát vlasy, je majitel LaFerrari s pořadovým číslem 499, které přijde o svůj výjimečný status. Možná, že to ale nebude až taková rána, vzhledem k nedávnému rozhodnutí vyrobit exkluzivní edici LaFerrari Aperta s otevřenou střechou, a to v počtu 209 kusů. Není potřeba dodávat, že dvousetkusová produkce Aperty už je beznadějně vyprodána, zatímco zbylých devět aut si Ferrari ponechá pro účely velkolepých oslav 70. výročí, plánovaných na příští rok.

DOPORUČUJEME: 10 věcí, které jste o Ferrari nespíš nevěděli

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události