Autodrom Most

Mostecký autodrom zveřejnil kalendář závodů na rok 2017. Vypadá dobře

Mostecký autodrom zveřejnil kalendář závodů na rok 2017. Vypadá dobře

Poslední dva roky se vedení mosteckého autodromu opravdu snaží. Kromě tradičního Mistrovství Evropy trucků se můžete těšit i na historické formule a evropský pohár cestovních vozů.

Okruh v Mostě máme rádi. A po zveřejnění kalendáře pro rok 2017 ho máme snad ještě radši. Vybrali jsme ty nejdůležitější závody pro rok 2017!

12.-14.5.

The Most Historic Grand Prix

Závod historických aut bude skvělým začátkem závodní sezóny! Nabídne hned několik sérií, od soubojů aut s motory vpředu z let 1930 až 1960, přes historické monoposty s motory vzadu z let 1961 až 1965, až po cestovní auta série Triumph Competition and British HTGT.

2.-3.6. 
The Most Rally 
Druhý ročník závodu série Rally sprint se pojede nejen na okruhu a na Polygonu, ale nově přibudou i rychlostní zkoušky na okolních komunikacích!

14.-16.7. 

The Most Alpe Adria
Motorkáři jsou v Mostě častými návštěvníky v rámci testování i různých klubových akcí. Série Adria je pak závodění na evropské úrovni, které nabírá na stále větší popularitě.

28.-29.7.
DMV Grand Turismo Touring Car Cup

Úspěšná loňská premiéra logicky vyústila v další pokračování! Uprostřed léta se tedy v Mostě pojedou závody cestovních vozů a GT speciálů, takže se můžete těšit na taková auta jako jsou Porsche 911 GT3, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo GT3, McLaren MP4-12 GT3, Viper GTS-R nebo třeba Ferrari 488 GT3.

1.-3.9.
Czech Truck Prix
Nejdůležitější akce v kalendáři je tradiční závod evropského šampionátu tahačů. A půjde o opravdu velkolepou akci, protože to budou pětadvacáté narozeniny! Takže se můžete těšit nejen na atraktovní závodění, ale i velký doprovodný program a poprvé i na Truck festival!


6.-8.10.
The Most Grand Finale
Posledním velkým závodem sezóny bude evropský pohár cestovních aut FIA European Touring Car Cup (ETCC). A zároveň půjde i o poslední závod série, takže se bude bojovat o každý zbývající bod. Dalším finálovým závodem víkendu bude i Octavia Cup. To všechno zní náramně. Těšíme se na to. A taky se těšíme, že v Mostě budeme natáčet testy aut a vy se tam s námi budete moci setkat!
 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události