Mercedes

Technologické orgie ve dvoudveřovém stylu. Má se BMW 6 bát?

Technologické orgie ve dvoudveřovém stylu. Má se BMW 6 bát?

Mercedes zveřejnil již před lednovou premiérou na detroitském autosalonu oficiální detaily o novém kupé třídy E, které dorazí na trh během dubna. Začněte šetřit.

Nejnovější přírůstek do rodiny modelů třídy E dostal za úkol odloudit zákazníky BMW řady 6, přičemž pro tuto misi má velmi dobré předpoklady. Dostal totiž elegantní dvoudveřovou karoserii, inspirovanou vrcholným kupé třídy S, které se designérům Mercedesu mimořádně povedlo. Nová třída E Coupe je taky výrazně větší a prostornější oproti minulé generaci. Novinka je s délkou 4826 mm o 123 mm delší, o 74 mm širší, o 32 mm vyšší, a rozvor se protáhl o citelných 113 mm, což uvítají cestující na zadních sedadlech.

DOPORUČUJEME: Co chystá Škodovka? Máme pro vás oficiální informace i to co byste vědět neměli!


Velkou vábničkou na zákazníky je interiér "éčkového" kupé. S nadsázkou se dá říct, že jakmile dealer dostane potenciálního klienta do kabiny, v účtárně už mohou začít vyplňovat papíry. Elegantní kombinaci dřevěného obložení a koženého čalounění doplňují krásné výdechy ventilace ve tvaru turbíny a pochopitelně také ultramoderní technologie, známé již ze sedanu. Obří 12,3palcový palubní displej podává všechny informace přehledně jako na filmovém plátně, samozřejmostí je nejnovější infotainment Comand pro iPhone i Android, a silným prodejním argumentem je také armáda bezpečnostních systémů, které může řidič využívat pro funkci poloautonomního řízení.

DOPORUČUJEME: Videotest - na okruhu v Mostě s BMW 440i


Nabídka motorů pro třídu E Coupe bude zpočátku zahrnovat jeden diesel, konkrétně superúsporný 195koňový dvoulitr E220d, a trojici benzínových agregátů. Základem se stane přeplňovaný dvoulitr E200 o výkonu 184 koní, s nímž kupé pokoří stovku za 7,8 sekundy, zatímco silnější 245koňová verze téhož motoru označená jako E300 zvládne sprint 0-100 km/h za 6,4 sekundy. Vrcholem nabídky bude prozatím třílitrový šestiválec E400 4Matic, který kupé díky 333 koním a pohonu všech kol rozjede na stovku za 5,3 sekundy. Časem ovšem dorazí ještě potentnější verze v podobě 400koňového E43 a plnokrevného E63 AMG s osmiválcem o výkonu přes 600 koní. Všechny motorizace jsou standardně spřaženy s devítistupňovou automatickou převodovkou. Podvozek nového kupé třídy E má oproti sedanu výrazně širší rozchody, je snížený o 15 mm a za příplatek je nabízeno buď adaptivní odpružení Dynamic Body Control, nebo komfortní vzduchový systém Air Body Control.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Kupé třídy E mají u fanoušků Mercedesu odedávna silnou tradici, ale při pohledu na právě představenou nastupující generaci si lze jen stěží představit, že by ji mohl minout mimořádný prodejní úspěch, co myslíte?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události