Bugatti Veyron

Poslední vyrobené Bugatti Veyron je na prodej. Najeto jen 643 km!

Poslední vyrobené Bugatti Veyron je na prodej. Najeto jen 643 km!

O víkendu 19. a 20. ledna budou na aukci síně RM Sotheby´s v americké Arizoně k mání zajímavé automobilové skvosty...

Bude se dražit pokrokové Porsche 959, kultovní Lamborghini Countach LP400, nebo okapotovaná Formule 1 jménem Ferrari Enzo. Přesto se hlavním tahákem má stát úplně jiné auto, které trumfne všechny zmíněné exkluzivní kousky. Jedná se o úplně poslední Bugatti Veyron s karoserií kupé, které kdy opustilo manufakturu v Molsheimu.

DOPORUČUJEME: Americký zpěvák nechal zreznou svoje BMW i8


Exkluzivitu nabízeného Veyronu neumocňuje pouze fakt, že jde o poslední vyrobený kus ze 450kusové produkce za celou desetiletou historii tohoto hyperauta, ale dražený Veyron je jedním z pouhých 48 exemplářů verze Super Sport. Její osmilitrový šestnáctiválec přeplňovaný čtveřicí turbodmychadel má výkon zvýšený na impozantních 1200 koní a Veyron dokáže rozjet na 413 km/h!


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

O zachovalosti bílého Veyronu navíc nemůže být sporu, protože má najeto pouhých 643 kilometrů, z nichž plných 430 km najeli testovací řidiči Bugatti při důkladné výstupní kontrole ještě před samotným předáním zákazníkovi. Stávající majitel tedy najezdil jen 200 km. Sběratelskou hodnotu posledního vyrobeného Veyronu navíc zvyšuje fakt, že jej Bugatti v roce 2015 vystavilo na ženevském autosalonu společně s prvním vyrobeným exemplářem, aby názorně demonstrovalo evoluci modelu za celou dekádu.

DOPORUČUJEME: 5 aut v garáži Donalda Trumpa


Zatímco nový Veyron SuperSport vyšel v dané specifikaci stávajícího majitele na 43 milionů korun, nyní se dá vzhledem k výjimečné exkluzivitě i zachovalosti očekávat, že zájemci cenu posledního Veyronu vyženou přes hranici 50 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události