Bugatti Veyron

Prahou projely supersporty od Bugatti! Vystavené jsou v Holešovicích

Kolona nejdražších sportovních vozů v republice zamířila na výstaviště v pražských Holešovicích, kde se koná akce s názvem Legendy. A reportéři televize Nova byli u toho. Trojice vozů značky Bugatti má hodnotu téměř 200 milionů korun a je jedním z hlavních taháků.

Bugatti Chiron Supersport a dvakrát Bugatti Veyron. Dražší sestavu u nás nenajdete. Kdyby některé z aut byť jen odřela projíždějící tramvaj, šplhaly by škody možná i do desítek milionů.


Sporťáky opatrně najíždějí k výstavišti a parkují před Průmyslovým palácem. Právě v něm si je bude moci veřejnost od pátku 17. května prohlédnout. “Myslím, že jsme po Praze způsobili lehčí rozruch. Ta kolona je opravdu úžasná,“ prohlásil jeden z majitelů supersportu Richard Chlad.


Cena jeho Veyronu přesahuje čtyřicet milionů korun. Parkovat na sídlišti se nedoporučuje. Třeba jen oprava světla vyjde na 15 až 20 tisíc eur, tedy asi 400 až 500 tisíc korun.

Související obsah


Další dva vozy patří miliardáři Radimu Passerovi. S Veyronem pokořil rychlostní rekord v provozu. Na německé dálnici v úseku s neomezenou rychlostí svištěl 403 kilometrů v hodině.
Chiron okouzlil i hvězdného fotbalistu Cristiana Ronalda.

Supersport za zhruba 90 milionů je ve stáji Passerových teprve několik měsíců. “Je to osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly,“ přiblížil technické parametry vozu Radim Passer.


Pokud pojedete na pohodu kolem sto dvaceti kilometrů v hodině, vejdete se prý do 25 litrů benzínu na sto kilometrů. Když ho pořádně prošlápnete, "papá" prý až přes sto deset litrů na sto.

Související obsah


Dostat nejdražší auta v republice na jednu výstavu není snadné. Nejdůležitější je prý nadchnout majitele. “Je potřeba zajistit pojistky, ochranku, zabezpečení. Takže ono to není tak jednoduché. Nestačí jen zvednout telefon a říct: dobrý den, půjčte mi auto,“ přiblížil organizátor Lubor Kos.


Akce ale rozhodně nebude jen o třech sporťácích. A v Holešovicích už je to znát. Výstava Legendy se na pražském výstavišti koná od pátku do neděle. Organizátoři slibují až tisíc vystavených vozidel s celkovou hodnotou kolem jedné miliardy korun.
 

Ondřej Špalek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události