Porsche

První prototyp Porsche 911 Cabriolet hledá nového majitele!

První prototyp Porsche 911 Cabriolet hledá nového majitele!

Jen málokdy se naskytne šance koupit auto s tak unikátní sběratelskou hodnotou, jako tomu bude 8. února na připravované aukci v Paříži. Nový majitel si totiž z francouzské metropole odveze historicky první vyrobený exemplář Porsche 911 Cabriolet.

Tehdy ještě devětsetjedenáctky nesly označení 901, ovšem Porsche bylo nuceno ustoupit Peugeotu, který si činil nárok na trojciferná označení s nulou uprostřed. Nabízené auto však není pouze první vyrobenou 911 ve verzi kabriolet, ale taky se z prvních třinácti prototypů, vyrobených v letech 1963 a 1964 u karosárny Karmann, dodnes dochovaly pouhopouhé dva exempláře. Otevřené Porsche s výrobním číslem podvozku 13360 je navíc druhou nejstarší existující devětsetjedenáctkou vůbec. Na sériovou výrobu si ale kabriolet musel počkat až do roku 1982.

DOPORUČUJEME: Cesta k absolutní dokonalosti - 911 Singer


Vzduchem chlazený dvoulitrový plochý šestiválec o výkonu 130 koní je v naprosto originálním stavu, stejně jako hliníková kola Fuchs a sedadla s polokoženým čalouněním, zatímco červený lak karoserie je původní zhruba z 80 procent.

DOPORUČUJEME: Aston Martin vyrobí kultovní DB4 GT

Prototyp kabrioletu zachránil před sešrotováním německý sběratel Manfred Preisinger, který v roce 2001 svůj unikát prodal Američanu Myronu Vernisovi do Ohia. Od něj Porsche koupil současný majitel v roce 2014. Pokud vás exkluzivní historie tohoto kabrioletu zaujala a chtěli byste si červené Porsche vystavit v garáži, aukční síň RM Sotheby´s odhaduje jeho hodnotu na 23 až 27 milionů korun. Hodně štěstí!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události