Honda

Gratulujeme, Honda vyrobila 100 miliónů aut

Gratulujeme, Honda vyrobila 100 miliónů aut

Umíte si tolik aut vůbec představit? Sto milionů aut... Auta všude kam jen dohlédnete. A je to jedna Honda vedle druhé.

Honda přitom začala s výrobou aut až v roce 1963 – tehdy se jednalo o malý užitkový vůz T360 a sportovní automobil S500. O rok později Honda s nasazením všech svých výrobních technologií a know-how ve městě Sayama v prefektuře Saitama vybudovala první závod Honda určený výhradně pro výrobu automobilů. Nový závod začal s výrobou dalšího modelu, roadsteru S600.

DOPORUČUJEME: Prototyp Hondy je hodně emotivní záležitost

Od té doby společnost Honda neustále zvyšovala své roční objemy výroby, rozšiřovala svou modelovou řadu a vyvážela své výrobky do stále většího počtu zemí. Aktuální modelová řada značky je založena na globálních modelech, jako jsou Jazz či Civic, spolu s nimi přicházejí SUV modely HR-V a CR-V. V roce 2016 disponovala značka Honda 34 závody na výrobu automobilů na pěti kontinentech.

Takahiro Hachigo, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor, k tomu uvedl: „Vášeň našeho zakladatele, který chtěl lidem pomáhat v jejich každodenních životech a přinášet jim radost z řízení, přešla do krve našich zaměstnanců a představuje základní bod při výrobě všech našich automobilů. V boji o dalších 100 miliónů zákazníků bude značka Honda i nadále přinášet stále atraktivnější výrobky.“ A my jen doufáme, A my jen doufáme, že se zase časem dočkáme i sportovních modelů, takových jako bylo CR-X, S2000, Integra Type-R nebo legendární NSX.
 

DOPORUČUJEME: Honda vytiskla na 3D tiskárně funkční dodávku

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Honda

Důležité Události