Toyota

Milion Euro za starou Toyotu? Ne, to není vtip. Postavili jen 351 kusů!

Milion Euro za starou Toyotu? Ne, to není vtip. Postavili jen 351 kusů!

Porsche, Ferrari, Jaguar, Aston Martin... Všechno to jsou sázky na jistotu, stoprocentní záruka vašeho spokojeného důchodu. Ale že se vyplatí investovat do staré Toyoty?

Ano, je to tak, vyplatí. Protože tohle úžasné kupé z roku 1968 bylo vyrobeno v pouhých 351 exemplářích. A ve verzi bez střechy hrálo v Bondovce, Sean Connery se totiž do kupé nevešel. Takže tady máme dva zásadní atributy investičních aut - bylo jich vyrobeno málo a hrálo ve filmu. Tato konkrétní 2000GT má navíc 11 651 kilometrů, což je třetí kousek skládačky a pak pochopíte, proč si ji majitel cení na milion Euro.

DOPORUČUJEME: Ferrari a Aston Martin musí zaplatit pokutu za emise

Věděli jste, že Toyota 2000GT vznikla na oslavu úspěchů Velké ceny Japonska v letech 1963 a 1964? Japonci se tehdy do sportovních aut vysloveně zbláznili a Toyota, která do té doby žádný sporťák v nabídce neměla okamžitě zareagovala na poptávku a přišla s tímhle krásným kupé. Respektive... Začala s relativně nenápadným modelem Sports 800, který se začal vyrábět v roce 1965 a existoval jako kupé i kabrio, a v tom samém roce představila i 2000GT. Se sériovou výrobou však Toyota začala až o dva roky později.

DOPORUČUJEME: Téměř nejetý Mercedes 190 E EVO II

Výrazně aerodynamické kupé mělo lehkou hliníkovou karoserii, dvoulitrový šestiválec R6 s výkonem 150 koní a stovku zrychlilo za tehdy velmi slušných 8,6 s. Maximální rychlost pak byla 218 km/h. Přestože se jich nakonec vyrobilo jen velmi málo kusů, odstartoval model 2000GT sportovní kariéru automobilky Toyota. A teď si jeden kus její historie můžete pořídit i vy...STAŇ SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události