Opel

Opel GT by se mohl začít vyrábět. Ale potřebuje sourozence...

Opel GT by se mohl začít vyrábět. Ale potřebuje sourozence...

Německý Opel na autosalonu v Ženevě ukázal koncept sportovního modelu GT. Aby ho mohl vyrábět, tak potřebuje partnera či investora.

Víte proč může koncern VW vyrábět tolik aut? Protože všechny ty Audi, Volkswageny, Škodovky a Seaty mají společné nejen jednotlivé díly, ale i celé podvozkové platformy, motory a další komponenty. Díky tomu brutálně ušetří na vývoji a přestože jsou si auta pod kapotou podobná, tak to zákazníkům nijak nevadí. Automobilky, které jedou samy na sebe, si nemohou dovolit luxus vyrábět auta v relativně malých sériích, a tak vznikají nové strategické spolupráce. A právě teď hledá partnera i Opel.

DOPORUČUJEME: Na okruhu s BMW 440i

Začíná tím, že hledá někoho kdo by mu pomohl vyrábět koncept GT, který představil na jaře letošního roku na autosalonu v Ženevě. Dvousedadlový sportovní automobil s pohonem zadních kol by měl být odkazem na kdysi legendární model GT a zároveň by pomohl Opelu vylepšit image výrobce jen nudných masových aut. Jenže Opel nemá platformu pro auto s pohonem zadních kol, a tak hledá někoho, kdo by měl zájem vyrábět sourozence. Tak jako to třeba dělá Toyota a Subaru se svými GT86 a BRZ, nebo Mazda a Fiat s modely MX-5 a 124 Spider.


 

DOPORUČUJEME: Elektromobil co má 1000 koní a dojezd 640 km


Opel aktuálně sice připravuje novou Merivu s koncernem PSA (Peugeot a Citroën), ale francouzi asi nejsou ideálním partnerem na výrobu sportovní zadokolky. Podle dobře informovaných zdrojů by ale Opel mohl pochodit v Číně u firmy SAIC, která vyrábí kdysi anglické sportovní modely MG. Číňané by tak získali potřebný kredit, Opel zase strategického partnera. Tak uvidíme, jak budou námluvy pokračovat...


 STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události