Sníh

Vyjíždíte s autem obaleným sněhem? Můžete přijít o řidičák!

Se sněhem se objevil na silnicích další nešvar řidičů. Řada z nich totiž nedodržuje povinnost odstranit z auta před jízdou sníh nebo námrazu. Nařizuje to vyhláška.

Dnes se o tom přesvědčil i náš štáb. Přitom tito řidiči ohrožují nejen sebe, ale i ostatní. Platí to i pro řidiče kamionů, kterým odlétává z návěsu led poměrně často. Během 24 hodin na Královéhradecku rozbil čtyři auta.


Letící led má stejně ničivou sílu jako utržená pneumatika. Nedokáže se mu vyhnout ani ten nejzkušenější řidič. A podle policie může v krajním případě i zabít.


Na Královéhradecku mají čtyři lidé za jediný den kvůli ledovým krám rozbitá auta. A to proto, že řidiči kamionů nesáhli po lopatě a smetáku, jak by měli.


Někteří řidiči nákladních aut podobné provinilce brání, že odstranění ledu z plachty je skoro nemožné.


Související obsah


Policisté slibují, že s podobnými šoféry nebudou mít slitování. A zaměří se i na ty, jejichž vůz vypadá jako bílý tank. Dnes je rekordmanem řidič, který vyrazil na cestu s více než půlmetrovou čepicí. Za to hrozí několkatisícová pokuta.


Podle policie někteří řidiči čistí sklo jen na šířku škrabky. Mají výhled jako z tanku a pak se nemohou divit, že nabourají.


Například žena z Lounska vyrazila na cestu skoro poslepu a doufala, že topení časem udělá práci za ni. Narazila do sypače a i se dvěma nezletilými dětmi skončila v nemocnici. Přitom stačilo škrabkou udělat pár tahů navíc.
 

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události