Kia

KIA ukázala nový sporťák, postavil ho bývalý šéf divize BMW M

KIA ukázala nový sporťák, postavil ho bývalý šéf divize BMW M

Sportovní auto z Koreje? To není špatný vtip, ale skutečnost v roce 2017. A myslíme si, že bude jezdit lépe než by vás kdy napadlo!

Většina nadšených řidičů kouká na korejská auta s lehkým despektem. Slušně řečeno. A někteří vám rovnou řeknou, že by si korejské auto nikdy nekoupili. Jenže nedělají náhodou chybu? Hyundai Genesis Coupé bylo auto ze staré školy - zadokolka s šestiválcovým motorem. Genesis zase luxusní limuzínou co mohla výbavou konkurovat nejlepším evropským modelům. A třeba Kia Sorento jezdí stejně dobře jako Touareg. Nevěřícně kroutíte hlavou? Děláte chybu! Korejské automobilky totiž investovaly spoustu peněz do vývoje, testování a aby najmuly ty nejlepší odborníky. Právě představenou Kiu Stinger má na svědomí bývalý šéf z BMW Motorsport, který osobně dohlížel když její jízdní vlastnosti ladili na Nordschleife. Ano, to je ten člověk, který stavěl ty nejlepší sportovní BMW! Chápete?

DOPORUČUJEME: 21 nejdůležitěch novinek pro rok 2017

Už jen klíčová slova ke Kia Stinger zní naprosto lahodně - přeplňovaný šestiválec, pohon zadních kol a samosvorný diferenciál. Má se stát konkurencí pro trojkové BMW, Audi A4 či Lexus IS. A jak říká šéfedesigné Kia Europe Gregory Guillaume: „Cílem Stingeru není dojet do cíle jako první, u tohoto vozu je cílem samotná cesta. Jde o nadšení z jízdy.“ Tohle že jste od Kii rozhodně nečekali? Chápeme. My taky ne. A o to větší máme radost, protože už jsme se báli, že na podobná auta budeme jen vzpomínat.

DOPORUČUJEME: Šílený Mike driftuje s Mazdou RX-8


O pohon Stingeru se bude starat buď šestiválec Twin Turbo 3,3 l s výkonem 365 koní a točivým momentem 510 Nm, nebo čtyřválec 2,0 l (255 koní a 353 Nm). Zvlášť parametry výkonové verze nás baví: stovka za 5,1 s a maximální rychlost 269 km/h. Auto má pohon zadních kol a za příplatek bude i jako čtyřkolka, ale prý naladěná tak, aby šlo hlavně o zábavu. Převodovka bude automatická osmistupňová a samosvorný diferenciál bude samozřejmostí, stejně jako vektorování točivého momentu pro čtyřkolku. Podvozek pak bude pracovat v pěti jízdních režimech. 

DOPORUČUJEME: Poklady v garážích Williamsu

Všichni jsou aktuálně překvapeni že Kia podobné auto představila, ale pravda je taková, že první počin se objevil již v roce 2011 v podobě konceptu GT. V roce 2014 pak bylo představeno sportovní kupé GT4 Stinger. A konečně v roce 2018 by se měla Kia Stinger začít prodávat!

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kia

Důležité Události