Kupé

Nádherný koncept Genesis jde do výroby? Zatím ne, bohužel!

Nádherný koncept Genesis jde do výroby? Zatím ne, bohužel!
Zdroj: Genesis

Byl to rozhodně jeden z hitů březnové Auto Show v New Yorku. Koncept luxusního stylového kupé Genesis Essentia si určitě pozornost zaslouží. Vody teď rozvířila informace, že se nádherné elektrické gran turismo dostane do sériové výroby. Jenže to není pravda. Zatím. Bohužel…

Kupé s průhlednou kapotou je dílem firmy Genesis, které je od roku 2015 součástí koncernu Hyundai-Kia. Jeho cílem je vyrábět luxusní vozy. A Essentia je důkazem, že to v Genesis umí. Za vzhledem konceptu stojí známý německý šéfdesignér Peter Schreyer. V New Yorku s ním ohromil.

Teď výkonný ředitel společnosti Genesis v Severní Americe Erwin Raphael během návštěvy v Detroitu naznačil, že by Essentia měla jít do výroby. Alespoň jako limitovaná edice. Jenže média si jeho slova přeložila příliš nedočkavě. Raphael totiž použil slovíčko "kdyby"!

Související obsah

Mluvčí značky pro portál Jalopnik natěšené zprávy krotí: “Genesis usiluje o realizaci modelu Essentia, ale žádné potvrzení produkce neexistuje,“ upozornila. Zprávy médií označila za spekulace s tím, že neexistují žádné časové plány na výrobu. Projekt je pořád ve fázi, ve které značka počítá, jestli a jak by se vůbec výroba vyplatila.

Šéf Genesis Manfred Fitzgerald už dříve naznačil, že byl výkonné elektrické kupé mohlo vyjet v roce 2021 nebo 2022. Do té doby prý chce mít Genesis v nabídce kromě současných sedanů i dvě SUV a právě sportovní kupé. Značka by se díky němu konečně mohla dostat trochu na výslunní, stále tu ale zůstává otázka, jestli to kupé bude právě Essentia.

Související obsah

Samozřejmě by bylo krásné vidět takové auto na silnici, ale cena vozu by byla hodně vysoko. Rozhodně by šlo o to nejdražší, co zatím značka vyprodukovala.

V současné nabídce má tři luxusní sedany. Třeba cena limuzíny Genesis G90 5.0 Ultimate AWD začíná na 1,6 milionu korun v přepočtu, ale Essentia je ještě jiná liga. Podívejte se sami:

Pokud by se Essentia nakonec skutečně vyráběla, podle dřívějších vyjádření šéfů Genesis by se na konceptu nemuselo moc měnit. Designér Schreyer připustil, že křídlové dveře zřejmě do sériovky neprojdou, ale jinak je prý všechno technicky možné.

Genesis o konceptu prozradila jen to, že jeho tři elektromotory dokáží dostat kupé z nuly na sto za tři sekundy. Vzduch má procházet blatníky a karbonovým tělem tak, aby poskytl větší přítlak. Výkon, kapacita akumulátoru, doba dobíjení? Nic takového o autě známo není.

Kupé by každopádně mělo stát na elektrické platformě, kterou už Genesis staví pro jiné modely.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události