Lexus

Japonský Mercedes dostal desetistupňovou převodovku a nový motor

Japonský Mercedes dostal desetistupňovou převodovku a nový motor

Seznamte se s novou vlajkovou lodí Lexusu. Má tvar, zenový přístup a velmi zajímavou techniku!

Jeden z nejdůležitějších exponátů na autosalonu v Detroitu je právě tenhle Lexus LS. Čekali jsme na něj opravdu dlouho, vždyť předchozí generace už skoro obrůstala mechem, ale zdá se, že to stálo za to. Nový LS má totiž vytříbený design, velmi zajímavou techniku a chystá se svou posádku zahrnout luxusem. Je to taky první globální auto Lexusu - v této podobě by se mělo prodávat téměř na všech trzích světa.
 

DOPORUČUJEME: 21 aut, která byste si letos měli koupit

Víme, že design je ryze subjektivní záležitostí, ale u LS rozhodně nehrozí, že byste si ho spletli s jiným autem. Uvnitř auta pak najdete spoustu luxusní výbavy, špičkové materiály a kvalita zpracování bere dech. Je to zenový přístup v praxi, takový minimalismus kombinovaný s přepychem. Takže se těšte na takové věci jako je třeba aktivní potlačování hluku, adaptivní podvozek a spoustu asistenčních systémů pro řidiče i posádku.

DOPORUČUJEME: Kia ukázala nové GT, navrhl ho šéf z BMW divize M!

Co se techniky týče, tak pod kapotou je úplně nový dvakrát přeplňovaný šestiválec 3,5 l, který nabízí 415 koní a točivý moment 600 Nm. Na zadní kola se výkon přenáší přes další velkou novinku - desetistupňový automat. Auto zrychlí na stovku za 4,5 vteřiny a jede 250 km/h, nás ještě víc zaujaly informace o aktivním odpružení, natáčecí zadní nápravě a že Lexus LS zhubl o devadesát kilogramů. Není bez zajímavosti, že v Detroitu je představený jen tato motorizace a žádné hybridní pohony, které jsou pro Lexus přitom tak typické. Chtějí nám tím snad japonci něco naznačit?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lexus

Důležité Události