Ford

Senzace: Nejprodávanější auto v USA poprvé s naftovým motorem

Senzace: Nejprodávanější auto v USA poprvé s naftovým motorem

Ford F-150 je s 35 miliony prodaných aut druhé nejúspěšnější auto na světě, lepší už je jen Toyota Corolla. Přesto dostal teprve nedávno hliníkovou karoserii a až nyní i naftový motor.

Ford přivezl do Detroitu svůj mimořádně oblíbený pick-up F-150 s drobným faceliftem a s velkou novinkou pod kapotou - s naftovým motorem. Je to šestiválec 3,0 l co pohání i Range Rovery a Ford ho bude brát z Velké Británie, kde se motory budou dál vyrábět. Kombinovaný pak bude výlučně s desetistupňovým automatem, což je podobné řešení jako u nového Lexusu LS, co má v Detroitu taky premiéru. Pro F-150 je použití naftového motoru vzhledem k aféře dieselgate vcelku zásadní krok a jeden by si myslel, že to dělá aby konečně začal F-150 oficiálně prodávat i v Evropě, ale toho se (bohužel) nedočkáme. A počkat si musíme i na oficiální parametry - F-150 v naftě se začne prodávat až příští rok.

DOPORUČUJEME: Závodní speciál je 100x daržší než auto ze kterého vycházíKromě naftového motoru se pod dlouhou kapotou F-150 nově objevuje i benzínový šestiválec 3,3 l a doplňuje tak přeplňované jednotky 2,7 a 3,5 V6. Mimořádně oblíbený pětilitrový benzínový osmiválec v nabídce samozřejmě zůstává! Kromě nejmenšího motoru budou i ostatní jednotky spřažené s desetistupňovým automatem. Přestože je F-150 z celé řady efkových pick-upů nejmenší, tak je pořád na evropské poměry obrovská - jen na délku má 5,32 až 6,36 m. Další novinkou v nabídce jsou asistenční systémy jako varování před kolizí, adaptivní tempomat, detekce chodců, kamery sledující celé okolí vozu nebo vysokorychlostní připojení k internetu...  DOPORUČUJEME: Mustang z roku 1965 se proměnil v 1000koňové monstrum

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události