Porsche

VIDEOTEST: Evropu sežere na jeden zátah, sportovní auta taky

Z 80 na 120 km/h zrychlí za tři vteřiny. Ale o to nejde. Jen těžko totiž najdete na světě komplexnější auto!

Já to měl s Panamerou vždycky trochu těžké. Protože jestli je tenhle velký sedan od Porsche nečím specifický, je to způsob jakým kombinuje několik světů dohromady. Umí být luxusní limuzínou, gran turismem a pak na okruhu zpráská spoustu sportovních aut. Říká se tomu komplexnost. A jedna z věcí co už pěkných pár let tvrdím, je to, že potřebujete víc aut na různé příležitosti.

Jenže Panamera se nás (mě) snaží už od samého začátku přesvědčit, že se mýlím... Samozřejmě, že není tak pohodlná jako Mercedes S. Ani tak okázalá jako Conti GT. A na okruhu je větší zábava s 911. Ale všem třem se směle postaví a sice prohraje na body, ale nedostane knokaut. 

DOPORUČUJEME:

 Videotest - Merceces GLC 250 d


A ta nová je ve všem ještě lepší. Když jsem si o ní psal s jedním z testovacích pilotů Porsche, napsal mi, že právě diesel je absolutně skvostný. Bylo tam doslova: „Na denní ježdění nejlepší varianta. Kombinuje úžasné pružné zrychlení s dlouhým dojezdem, lepší než Turbo. A má skvělý zvuk.“ Vzpomínám si, jak jsem tenkrát nechápavě vrtěl hlavou. Naftový motor a dobrý zvuk? A pružnost že je lepší než u nejsilnějšího benzínového Turba? Jenže Timo už tu práci nějakou dobu dělá a evidentně ví o čem mluví. A já už to teď vím taky!


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKUNaftový osmiválec s výkonem 420 koní a točivým momentem 850 Nm je něco jako kapesní atomový reaktor. Se zvukem výfuku si dal zcela evidentně někdo hromadu práce a v kabině a při plném plynu hučí a duní a připomíná lavinu. Žádní práskání a žádné syčení, ale taky žádný klapot nebo otravná basová linka navíc. A co hlavně, reaguje od tisíce otáček až do pěti tisíc, prostě můžete využívat celé spekturem otáček, tedy když se vám chce!

A na to se dá rychle zvyknout, stejně jako na mohutný točivý moment, který je k dispozici kdy si jen vzpomenete. No a stejně rychle si zvyknete i na řízenou zadní nápravu, která Panameře propůjčuje obratnost i v ostrých zatáčkách a oceníte ji i ve městě, a stejně dobré je i vzduchové pérování. Ne, už jsem to psal, Mercedes S je pohodlnější a s 911 budete na okresce rychlejší, ale takhle věc by s váhou 2,1 tuny a se svými rozměry teoreticky neměla být taky rychlá a tak grandiozní. Jenže ona je! A je ještě hromadu dalších věcí...


DOPORUČUJEME: Velké SUV a rychlé kolo na okruhu v Mostě!Podívejte se na video a dejte nám vědět, jak se vám líbí!Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události