Myčka

Škodí v zimě mytí auta, nebo pomáhá? RADY ŘIDIČŮM

Škodí v zimě mytí auta, nebo pomáhá? RADY ŘIDIČŮM
Automyčka | Zdroj: Profimedia

Někteří z vás zastávají názor, že v zimě nemá cenu auto mýt, protože je zase hned špinavé. OK, v tom případě si nejspíš čistí zuby jednou za týden, jestli tedy vůbec.

Zima je pro vaše auto špatné období a ne nadarmo vám každý veteránista nebo i servisní technik řekne, že nejlepší auta jsou ta, která nikdy nepoznala mráz, sníh a hlavně posypovou sůl. Proč? Protože mráz útočí na všechna gumová těsnění ve dveřích a kolem oken. Když ometává sníh z auta, dostává zabrat lak a to nemluvíme o tom, když z auta sjedou celé zmrazky. Posypová sůl je vůbec největší zlo a s korozí jsou největší kámoši.

Související obsah

Ochrana laku


Jestli jste to neudělali už na podzim, klidně to udělejte nyní. Nechte ošetřit karoserii svého auta kvalitním tvrdým voskem a uvidíte ten rozdíl. Sníh i voda sjedou z auta jak kdyby bylo namaštěné a to nemluvíme o tom, že tenká vrstva vosku ochrání auto i před odletivšími kamínky. Navíc i mytí auta od soli a špíny je výrazně snazší.

Podvozek


Na každé myčce mají program na mytí podvozku. A to je to nejlepší, co můžete pro auto udělat po každé sněhové kalamitě. Tlakové mytí odstraní z podvozku většinu povlaku soli, voda očistí i inkriminovaná místa. Jestli to myslíte opravdu vážně, umyjte podvozek napřed vapkou.


Těsnění ve dveřích


Nejčastější argument proč v zimě auto nemýt je, že vám zamrzne. Řešení je ale nasnadě - myjte auto když je hezky a ideálně ráno nebo dopoledne, aby se všechna voda vyfoukala. A těsnění ve dveřích ošetřete silikonovým olejem - je pružnější, nepřimrzne k sobě navzájem a výrazně prodloužíte jeho životnost.


Do myčky pokaždé když se udělá hezky


Souhlasíme s tím, že když sněží, silničáři solí a na silnici je rozbředlá vrstva čehosi, že nemá smysl mýt auto každých sto kilometrů. Ale umyjte ho hned jak se udělá hezky. A umyjte ho důkladně. Umyjte taky auto vždy předtím, než se ho na pár dní chystáte nepoužívat, protože i na zaparkovaném autě pokrytém vrstvou špíny a soli se odehrávají velmi zajímavé chemické reakce, které lze označit za destruktivní.


Myčku si vybírejte tu s tlakovým mytím, aktivní pěnou a s voskem. A asi už jste někde slyšeli, že kartáče umí pěkně poškodit lak auta, což není kec, ale pravda. Čím novější jsou, tím lepší. A úplně nejlepší je, samozřejmě, nechat auto umýt ručně, nebo vzít zkrátka věci do vlastních rukou.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Myčka

Důležité Události