Německo

Cesty do Německa se prodraží! Za jízdu po dálnici se nově bude platit

Cesty do Německa se prodraží! Za jízdu po dálnici se nově bude platit
Zdroj: Profimedia

Řidiči osobních aut by měly v příštích letech platit za jízdu po německých dálnicích. Tamní vláda dnes zavedení mýta pro osobní auta schválila. Poplatek by měl být zaveden v roce 2018 nebo 2019.

Doposud za jízdu po dálnici platily v Německu jen nákladní auta, nově by se poplatky vztahovaly i na auta osobní. Německo ale chce domácí řidiče před těmi zahraničními zvýhodnit. Mýtné by sice platili tak jako všichni ostatní, ale stát jim chce přesně o stejnou částku snížit daň z motorových vozidel. Majitelé ekologicky šetrných aut na novince mohou dokonce vydělat, daň se jim totiž sníží ještě víc.

Proti tomuto rozhodnutí se ale brání sousední země, které takové nastavení mýta považují za diskriminační. Ve středu odpoledne proto v Bruselu zasednou u koordinační schůzky, které se zúčastní také Česko. Plánují na Německo podat žalobu. Jestli ji Česko podpoří, není zatím jasné.

Související obsah

Za desetidenní dálniční známku by řidiči už brzy měli zaplatit od 2,50 do 25 eur (asi 70 - až 680 korun), a to podle výše emisí auta. Roční známka potom vyjde maximálně na 130 eur (asi 3500 korun).
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události