BMW

Pětkový kombík od BMW má větší kufr a otevřete ho pohybem nohy

Pětkový kombík od BMW má větší kufr a otevřete ho pohybem nohy

Že měla předchozí pětka Touring malý kufr? Tak nová generace, jejíž představení se chystá v Ženevě, ho má zvětšený na 570 litrů. Když slopíte sedačky, máte k dispozici 1700 litrů. A už základní model má jeho elektrické otevírání, za příplatek ho otevřete mávnutím nohou pod nárazníkem.

Jenže nejde jen o velikost kufr, nový kombík od BMW je větší celkově. Je o 8 mm širší, 10 mm vyšší, 36 mm delší a rozvor narostl o 7 milimetrů. Uvnitř by prý měl vypadat ještě větší - pracovalo se hodně s prostorem, takže třeba na zadních místech je nejen o tři centimetry víc místa pro kolena, ale taky se sem vejdou tři dětské autosedačky vedle sebe. Jestli se Mercedes E Combi chlubil svou praktičností, tak BMW se mu pokouší vyrazit trumfy z ruky. Třeba i tím, že vzduchové odpružením zadní nápravy je již od základního provedení.

DOPORUČUJEME: Vše o novém BMW 5 + jeho ceny!

Nehodlá přitom ale slevit nic ze své sportovnosti a nabízí podobné motorizace jako sedan - dva benzínové a dva naftové motory. Základní 530i má přeplňovaný dvoulitr (252 koní a 350 Nm) doplňuje přeplňovaný šestiválec 540i (340 koní a 450 Nm), který je zatím jen jako xDrive. Naftová 520d (190 koní a 400 Nm) bude s šestistupňovým manuálem či osmistupňovým automatem a chlubí se spotřebou 4,7, respektive 4,3 l/100 km. Šestiválec 530d (265 koní a 620 Nm) bude nejspíš nejoblíbenějším modelem a můžete ho mít s pohonem zadních, nebo všech kol.


DOPORUČUJEME: Rychlé kolo na okruhu v Mostě s BMW 440i

Co se dalších věcí týče, tak pětka Touring je stejně našlapaná jako již dříve představený sedan, takže tady jen telegrafický výčet jejích vychytávek: ovládání gesty, parkování na dálku, Remote 3D View, adaptivní tempomat do 210 km/h, systém pro jízdu v jízdních pruzích, asistent pro vyhýbací manévry, aktivní tlumiče i stabilizátory, sportovní M podvozek a další… Nové pětkové kombi bude mít premiéru v Ženevě, do prodeje jde v červnu.

DOPORUČUJEME: Budoucnost podle BMW patří holografickému ovládání


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události