AAA AUTO

Trh ojetin nabídnul v lednu luxusnější automobily, do první desítky se probojovala Audi A4

Trh ojetin nabídnul v lednu luxusnější automobily, do první desítky se probojovala Audi A4
Zdroj: AAA Auto

V lednu 2017 znatelně klesl počet nabízených ojetých vozů na českém trhu, a to o 8 000 automobilů, což se částečně projevilo i na jejich ceně, která v tomto období činila v průměru 207 007 korun.

Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

„Lednové statistiky s sebou přináší výrazné změny zejména v počtu nabízených ojetin na trhu. Zákazníci se finančně vzpamatovávají z vánočních svátků a pozvolna se připravují na dovolené v novém roce, proto není v oběhu tolik vozů,“
uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Celkem bylo inzerováno 62 tisící ojetých vozů, což je až o 8 tisíc méně než v předchozím měsíci. Statistika mapuje celkový počet ojetin nabízených na trhu jak autobazary, tak živnostníky z oboru prodeje ojetin, ale také firmami a soukromými osobami bez návaznosti na obchod s ojetými automobily.

Nejvíce ojetin bylo již tradičně v Praze (18 457), nejméně v Karlovarském kraji (1 488). Co se průměrného počtu najetých kilometrů týče, nabídka se příliš nezměnila (155 259 km) a klesla pouze o dva tisíce kilometrů Průměrné stáří automobilů v nabídce vzrostlo na 9,7 let.

Počátek nového roku přinesl i změny v žebříčku deseti nejčastěji inzerovaných ojetin na českém trhu. „Překvapením se pro nás ovšem stalo umístění Audi A4 v rámci první desítky, která si tímto polepšila o tři příčky. Takovéto proměny žebříčku příliš často nezaznamenáváme. Může to částečně souviset s poptávkou po kvalitnějších a bezpečnějších vozech, jejichž mírný nárůst jsme evidovali již v listopadu loňského roku,“ vysvětlila Karolína Topolová. První čtyři pozice stále drží vozy Škoda Octavia, Škoda Fabia, Volkswagen Passat a Volkswagen Golf. Do první pětky se však v tomto měsíci tentokrát probojovala Škoda Superb. O jedno místo si pohoršil Ford Focus, naopak o jednu příčku si polepšily automobily typu BMW 3 a Renault Megane.

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v lednu 2017
1. Škoda Octavia
6. Ford Focus
2. Škoda Fabia
7. BMW 3
3. Volkswagen Passat
8. Ford Mondeo
4. Volkswagen Golf
9. Renault Megane
5. Škoda Superb
10. Audi A4


 

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně téměř 70 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – ePojisteni.cz ligy.

AAA Auto
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události