Ford

Ford GT po mistrovi světa F1 je na prodej. Připravte si peněženky...

Ford GT po mistrovi světa F1 je na prodej. Připravte si peněženky...

V Ford GT se zajímavým rodokmenem je na prodej. Je jedním z pěti VIP aut dodaných fordem pro evropský trh a vlastnil ho pilot formule 1 Jenson Button.

V dlouhé a bohaté historii fordu není asi větší úspěch než čtyři vítězství po sobě v 24h LeMans. Ford GT40 se tehdy stal opravdovou legendou. O pár desítek let později, v roce 2003, při příležitosti forodových stých narozenin, se objevilo auto, které na GT40 přímo navazovalo a které se klínilo mezi elitní supersporty. Mohlo si to dovolit. Ford GT měl osmiválec 5,4 l s výkonem 550 koní a točivým momentem 678 Nm. Manuální převodovku, pohon zadních kol a jeho rychlost bere dech ještě dnes - stovka za 3,3 sekundy, na 200 km/h za 12,3 sekundy a na 300 km/h za 44,3 sekundy. Maximální rychlost je pak 330 km/h.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

Není se čemu divit, že o ně byl docela zájem, i když plánovaných 4500 aut se nakonec neprodalo. Nicméně tohle konkrétní auto si v květnu 2005 nepořídil nikdo jiný než pilot formule 1 Jenson Button. Asi s ním moc nejezdil, protože ho v roce 2011 prodal a nyní se auto objevuje na aukci Silverstone a má najeto pouhých 8350 mil. Předpokládá se, že se prodá za 300 tisíc liber, tedy něco okolo 9,5 milionu korun, ale nový majitel se může těšit nejen na mimořádný zájem okolí, ale i na fakt, že auto prošlo kompletním servisem a že má tak dobrou historii. 


DOPORUČUJEME: U Audi přemýšlí o hypersportu! A mělo by to být pořádné dělo s jasným odkazem na slavnou minulost...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události