Čína

Volkswagen chystá levnou značku aut - cílovým trhem bude Čína

Volkswagen chystá levnou značku aut - cílovým trhem bude Čína

Koncern Volkswagen bude vyrábět SUV s cenou čtvrt milionu korun. V Evropě se ho ale nedočkáme a VW (nejen) pro něj založí novou levnou značku.

Poprvé se o tom mluvilo před čtyřmi lety, ale pak měl Volkswagen úplně jiné starosti. Nicméně vize je jasná - dále zúročit a využít již stávající komponenty a celé výrobní linky. Na asisjkých trzích jako je Čína či Indie se totiž tolik nehledí na bezpečnost a ekologičnost, ale na prvním místě je cena a velikost. Volkswagen by tak mohl vesele recyklovat. Protože ale nechce ohrozit svoje stávající značky, tak založí novou firmu, pod jejíž hlavičkou se budou nové vozy vyrábět.

DOPORUČUJEME: Špionáž - Hyundai testuje sportovní verz i30, bude konkurovat VW Golf


První zmínky o levném autě se týkaly klaisckého modelu velikosti Octavie, ale VW změnil plány a nyní se podle zahraničních zdrojů soustředí na SUV, jehož cena by neměla přesáhnout čtvrt milionu korun. Využije modifikovanou platformu na které jezdí šestá generace Golfu nebo třeba Tiguan. Potvrdil to alespoň šéf vývoje VW. A pak dodal, že sedan bude druhé auto, které bude následovat. No a pak už chybí jen malé auto, kterých má koncern taky dostatek...

DOPORUČUJEME: Volkswagen spouští projekt aut bez řidiče

O jménu nové automobilky se zatím nic neví, ale jistoty máme dvě. V Evropě se tato levná auta rozhodně neobjeví a první sériový vůz s novou značkou by měl být vyroben už příští rok!

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události