Bentley

VIDEOTEST: Možná není nejlepší, ale charakter by mohl rozdávat

Které auto je to nejlepší? To nejrychlejší? Nejpohodlnější? Nejlevnější? Nejspolehlivější?

Má za sebou patnáct let na trhu. Mnozí mu vyčítají, že je to dinosaurus postavený na staré podvozkové platformě. Někdo má problémy s jeho image. Ale věřte mi, když k němu stojíte tváří v tvář, když máte v ruce klíčky a když ho můžete řídit, pak pochopíte jeho kouzlo. Nejrychlejší? Nejpohodlnější? Nejlevnější? Nejspolehlivější? Jděte do háje, tady jde o úplně jiné věci.

Jistě, Mercedes S Coupé bude pohodlnější a Porsche 911 je v porovnání s Conti ostré jako břitva, ale když si sednete do těch sedadel, zapomenete na okolní svět a zajímá vás jen jedno - jak Bentley pozná, které krávy mají tu nejlepší kůži?! A pak probudíte k životu jeho dvakrát přeplňovaný osmiválec, zařadíte rychlost, šlápnete na plyn a... Najednou už nejde ani o ty krávy, ale o to, že Bentley si vás získá od prvního metru jízdy.


DOPORUČUJEME: Ten souboj vstoupil do dějin - Bentley vs. vlak!


A jak tedy jede? Samozřejmě že je je rychlý, vždyť má 520 koní a 680 Nm, nemusíte se bát, že by vás někdo na dálnici předjížděl. Ještě lepší je ale jeho celkově uvolněný charakter, který nejlépe vyniká při trojciferných rychlostech začínajících dvojkou. Zrychluje nenuceně za všech okolností, krásně tlumí nerovnosti a zmenšuje Evropu podobným způsobem jako to umí BizJety.Na okreskách si pak samozřejmě uvědomíte jeho velikost. S novým osmiválcem je sice lehčí a hbitější než dvanáctiválcová verze, ale 2,3 tuny neokecáte. Jenže pozor, i tak umí být hodně rychlý a vlastně vás jeho obratnost až překvapí, od takového dinosaura byste to ani nečekali.


DOPORUČUJEME: Bentley vyrobil nejrychlejší 4místné auto na světě. Víte kolik jede?

Bentley Continental GT V8 S je okouzlující. Při důkladném zkoumání byste možná našli víc nedostatků než jen chybějící USB a zastaralý infoteiment, jenže tady o to vůbec nejde. Má to, o čem se jiným autům mnohy ani nezdá. Říká se tomu charakter. A já se jen modlím, aby se toho Bentley nikdy nevzdal! Haf!


DALŠI VIDEOTESTY? STAČÍ KLIKNOUT!


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

 
 

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bentley

Důležité Události