Bentley

Gentlemanský expres! Bohatí fotbalisté jsou vítáni.

Gentlemanský expres! Bohatí fotbalisté jsou vítáni.
Zdroj: Bentley

Boháči všech zemí, tohle je vaše nové auto. Bentley představil nový model Continentalu GT...

Samozřejmě, že světovou premiéru si odbude na autosalonu ve Frankfurtu, ale než si ho půjdete objednat, je dobré vědět alespoň pár základních věcí... Začněme jeho designem. Je to úchvatný mix předchozích tvarů a novinek z konceptu EXP 10 Speed 6, který byl k vidění před dvěma lety na autosalonu v Ženevě. Jeho hliníková karoserie byla tvarována za teploty přes 500 stupňů Celsia, takže některé hrany mohou být ostřejší než kdy dřív a zároveň je i díky tomu nový Conti o 80 kg lehčí než předcházející model.


DOPORUČUJEME: Podívejte se na náš videotest Bentley Continental GT V8 S. Charakteru má na rozdávání!

No a teď se pořádně nadechněte... Podvozek nového Conti vychází z podvozku Porsche Panamera. Má větší rozvor, motor uložený víc na střed a auto bude vybavené kombinací elektrické kontroly podvozku Dynamic Ride, který zvyšuje jízdní komfort, potlačuje naklánění karoserie a umožňuje víc rychlosti v zatáčkách, s konvenčním pneumatickým tlumením. Ruku v ruce s tím jde několik jízdních režimů, to podle toho, jestli jste někde ve městě a jedete na schůzku, nebo jste se náhodou ocitli se svojí manželkou (milenkou) někde v Alpách. 


DOPORUČUJEME: Bentley Speed Six vs. Vlak. Tenhle starý příběh vás ohromí i po letech.

Srdcem auta je dál dvanáctiválec 6,0 l přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Díky osmistupňové převodovce a pohonu všech kol zrychlí nové Conti na stovku za 3,7 s a jede přes 330 km/h, to když budete hodně pospíchat. Ano, nemějte pochyb, že Continental GT bude umět jet hodně rychle... A zároveň by měl mít i nižší spotřebu, protože při klidné jízdě umí odpojit polovinu válců.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

Opravdovou chloubou nového Conti GT je jeho interiér. Dokonalá kůže, pečlivě vybrané dřevo na jednotlivé díly palubní desky a detailně zpracované kovové ovládací prvky. Jen diamantový vzor na sedačkách je prý výsledkem osmnáctiměsíčního laborování jaké stehy a jakou techniku šití nejlépe použít...

Zamilovali jste se? Ve Frankfurtu bude k vidění, první kusy se k zákazníkům dostanou na jaře 2018!


DOPORUČUJEME: Bentley vyrobil nejrychlejší čtyřmístné auto na světě. Jede 336 km/h.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události