Mercedes

Mercedes staví hypersport s motorem z formule 1. Řeší ale problém...

Mercedes staví hypersport s motorem z formule 1. Řeší ale problém...

Mercedes už se nijak netají s tím, že po vzoru Ferrari, Porsche, McLarenu a Redbullu staví hypersport. A bude v něm motor z formule 1!

Ano, nové hypersportovní auto AMG Project One bude pohánět přeplňovaný šestiválec 1,6 l. Ale ne postavený dle poznatků získaných ve formuli 1, nebo třeba na základech motoru z F1, ale bude to ten samý motor. Identický. Prostě jedna k jedné. A to s sebou ponese velké výzvy, ale i omezení.


DOPORUČUJEME: O hypersportním autě přemýšlí i Audi

Celý projekt zastřešuje AMG a kromě motoru by se Project One měl chlubit tou nejpokročilejší aktivní aerodynamikou. Moc se toho zatím neví, ale teď se provalilo, že AMG řešilo s několika potencionálními kupci jejich přibližný nájezd. Důvod? Samozřejmě životnost motoru. Extrémní motor z F1 totiž není nesmrtelný a týmy spotřebují i několik pohonných jednotek za sezónu. Zatímco závodní motor točí frenetických 15 000 ot./min., tak ten samý motor v civilním autě bude mít omezovač na 11 000 ot./min, a výkon přes 1000 koní. I to je prostě neuvěřitelné. A tak se nedivte, že AMG poptává, kolik tak lidé s autem najedou km. Protože Tobias Moers, šéf AMG-Mercedes, přiznává, že jejich odhad je, že motor vydrží cca 50 000 km. 


DOPORUČUJEME: Ford GT po mistrovi světa F1 je na prodej

Mercedes sice neuvádí co se stane pak, jestli se motor zastaví, zadře, nebo se rozletí na kusy, nicméně Moers říká, že pokuď někdo najede víc, což tedy úplně nepředpokládá, Mercedes mu dodá novou pohonnou jednotku.


ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU 


Moers a celé AMG vychází pravděpodobně z toho, že většina podobně exkluzivních a drahých aut (cena hypersportu AMG by měla být cca 2,5 milionu dolarů) většinou stojí v klimatizovaných garážích a jejich roční nájezd se počítá maximálně na jednotlivé tisíce, ale spíš stovky kilometrů. Motor z formule 1 by měl být lehce uzpůsoben pro použití v silničním provozu, Moers navíc říká, že si nemyslí, že by většina majitelů byla schopna využívat potenciál motoru v tak permanentní zátěži, jako se tomu děje při závodech.

Project One by měl mít oficiální premiéru na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. AMG již nyní ale registruje první objednávky.


DOPORUČUJEME: Hypersport od RedBullu už je prodaný a to ho nikdo ani neviděl


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mercedes

Důležité Události