Seattle

Elektrifikace čeká i Seat. Jako první přijde na řadu Mii a pak Leon

Elektrifikace čeká i Seat. Jako první přijde na řadu Mii a pak Leon

Stejně jako škodovka a další koncernové značky, tak i Seat čeká elektrická budoucnost. V plánu jsou dvě až tři auta na baterky. Žádná revoluční řešení ale nečekejte.

Zatímco škodovka při představení nového konceptu Vision C oznámila ambiciozní plán mít v roce 2025 hned pět elektromobilů v nabídce, tak Seat se drží trochu zpátky. V roce 2019 přijde na trh s malým modelem Mii, který bude mít stejnou techniku jako jeho bráška Volkswagen e-up!. Protože to bude opravdu jen kopie, tak už teď je jasné, že bude mít výkon 82 koní a dojezd maximálně 150 km.


DOPORUČUJEME: Tohle je nový elektromobil od Škodovky. V roce 2025 jich bude pět!


Druhý a větší model očekáváme o rok později a měl by to být elektrický Leon s technikou z nového VW e-Golfu. A ten by měl mít 136 koní a dojez až 270 km. No a pak se mluví ještě o větším modelu, něco na způsob Visionu C, ale okolo něj se ještě vznáší spousta nejasností.


DOPORUČUJEME: 1200 nabíjecích stanic? To není utopie, to je plán automobilek, které se spojily proti Tesle. 

Zatím to vypadá, že škodovka bude mít čisté elektromobily, ale seat bude nabízet spíš auta s hybridním pohonem. Podobně jako u Toyoty by jimi chtěli časem nahradit turbodiesely, které v koncernu nijak zářivá budoucnost nejspíš nečeká. Logicky - emisní limity to nedovolí.


NEBOJTE SE ELEKTŘINY A STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Seattle

Důležité Události