Citroën

Legendární dodávka od Citroënu se vrací, to se vám bude líbit!

Vzpomínáte? Nezaměnitelná odávka Citroën H2 se narodila před sedmdesáti lety, ale díky dvěma nadšencům z Francie opět ožije!

Byla jednoduchá, praktická, spolehlivá a nezaměnitelná. Citroën H2 navrhli designéři Flaminio Bertoni a André Lefèbvre, kteří mají na svědomí i Citroën DS. A přestože byste si mohli myslet, že karoserie z vlnitého plechu byla nutností, něco ve stylu - zbylo nám hodně materiálu po válce, tak se prý jednalo o pouhý design a pánové se prý inspirovali letadlem Junkers Ju 52.Hádvojka se vyráběla od roku 1947 až do roku 1981 a dnes patří k vyhledávaným stylovým autům. Jednu z nich vlastní i italský podnikatel Fabrizio Castellani, který má firmu na výrobu laminátu. A ten vymyslel originální převlek pro Citroën Jumper! Prostě udělal sadu dílů, kterými jednoduše změníte design auta, ale moderní technika zůstává. 


DOPORUČUJEME: Nové motocykly od Jawy - retro za sto tisíc!

Castellani měl původně v úmyslu vyrobit sedmdesát kitů, ale zájem je dramaticky vyšší, takže reakce na sebe nenechává dlouho čekat. Novodobá H2 se bude primárně přestavovat v Itálii, ale kit si budete moci objednat i online, a to hned v několika verzích - klasická dodávka, odtahovka, obytné provedení nebo dnes tolik moderní bistro. Cena je zatím neurčena.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události