Toyota

Toyota BXD10 je něco něco japonský Hummer. Právě teď na prodej!

Toyota BXD10 je něco něco japonský Hummer. Právě teď na prodej!

Seznamte se s Toyotou Mega Cruiser z roku 1997 ve vojenském provedení BXD10. Právě teď je jedna na prodej.

Říká se jí japonský Hummer a stačí jeden pohled a budete vědět proč. I Toyota Mega Cruiser byla vyrobena původně pro vojáky, ale pak se začala prodávat i v civilním provedení, moc jich věru ale nejezdí. 


BAVÍ VÁS AUTA? PAK NÁM DEJTE LAJK NA FACEBOOKU!

Mega Cruiser se začala vyrábět v roce 1995 a pravda je taková, že o tom autě se toho moc neví. Vznik vojenského speciálu si vyžádaly japonské speciální jednotky a kromě vysoké odolnosti a průchodnosti terénem byla v požadavcích i mimořádná obratnost. I proto má tohle obří auto obě dvě řiditelné nápravy a poloměr otáčení pouhých 5,6 metru, což je hodnota srovnatelná s Mercedesem třídy E. Jenže to je tak jediné, v čem se tyhle dvě auta dají srovnávat...

DOPORUČUJEME: VIDEO: Tohle se svým autem určitě nezkoušejte!


Pod kapotou Mega Cruiseru je čtyřválcový diesel s objemem 4,1 l, který je všechno, jen ne háklivý na kvalitu nafty. Má výkon 155 koní a přes čtyřstupňovou automatickou převodovku a pohání všechna čtyři kola. Přední, střední i zadní diferenciál se dají zamknout, průchodnost terénem je srovnatelná s Hummerem H1 a zvládne brodit až do tři čtvrtě metru. To vše při délce přes pět metrů, šířka auta je lehce přes dva metry. Váha auta pak byla 3,3 tuny.

DOPORUČUJEME: 1200koňový DAF TurboTwin jezdil po poušti přes 240/km/h!!! 

Vojenská verze Mega Cruiseru nesla označení BXD10 a civilní BXD20. Civilní provedení se však nabízelo jen v Japonsku a používali ho hlavně policejní složky a hasiči, jen několik málo kusů se dostalo i do rukou civilistů. V roce 2002 skončila výroba a Toyota přiznává, že šlo o ztrátový projekt. Neuvádí se ani přesná čísla kolik aut bylo nakonec vyrobeno, údajně to bylo cca 500 kusůve vojenském provedení a 141 kusů v civilním. A právě jedno z civilních aut je nyní na prodej. Objevilo se v Monaku, má najetto 126 500 km a je na něm cenovka 60 000 Euro, tedy 1,85 milionu korun, což je za takovou raritu docela slušné, nemyslíte? Lepší než si koupit nějaké městské SUV, které se třese strachy už na polní cestě!


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události