Měření rychlosti

Policie se účastní mezinárodní akce! Tady všude měří rychlost!

Pozor, už zítra proběhne v ČR velká dopravně bezpečnostní policejní akce, bude se měřit ve velkém. Dejte si pozor na Speed marathon!

Až budete zítra řídit, dávejte si extrémní pozor na rychlost jako jedete. Česká policie se zapojila do velké mezinárodní akce s názvem Speed Marathon. Možná už jste o ní slyšeli - policie ČR vyzvala řidiče aby jí pomohli vytipovat místa, kde by měla měřit se slovy: „Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi znali i váš názor,". Interaktivní apu najdete ZDE a pobavíte se - vtipálci označili i taková místa jako letiště Václava Havla, nebo třeba vodní nádrž Lipno.

TADY VŠUDE SE BUDE MĚŘIT RYCHLOST - ZKONTROLUJTE SI SVOJI TRASU

místa měření

Typ souboru:xlsx

NENECHTE SE CHYTNOU A STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


Celá akce je naplánována jako 24hodinová záležitost a policie bude měřit jak na doporučených, tak na svých obvyklých místech. Mělo by to být v řádu stovek kontrol. Osobně považujeme za největší hrozbu pro váš řidičský průkaz měření z neoznačených policejních aut na silnicích první třídy, nebo na místech se zdánlivě bezdůvodně omezenou rychlostí.


DOPORUČUJEME: Policie bude používat Hyundaie místo Škodovek, dostala slevu 72 procent!


Není bez zajímavosti, že rychlost přitom zdaleka nepatří mezi nejobvyklejší příčiny dopravních nehod, dokonce je až na pátém místě pod heslem „Nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.“ Na prvních třech místech je, že se řidič plně nevěnoval řízení, nesprávné otáčení a couvání, a nedodržení bezpečné vzdálenosti. Nic to ale (bohužel) nemění na tom, abyste byli zítra na silnici mimožádně opatrní.


DOPORUČUJEME: Pokuta až 75 tisíc? To není vtip, ale nový návrh ministerstva dopravy

 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události