Auto

OBRAZEM: Autosalon v Šanghaji nabízí i čínské kopie zavedených značek

Nejproslulejší světové značky vedle těch Evropanům zcela neznámých, luxusní vozy a futuristické koncepty, které si teď jen těžko dokážeme představit na silnicích. To je autosalon v Šanghaji!

Jednu kartu za druhou tu z rukávu tahali hlavně světoví hráči. Škodovka poprvé ukázala veřejně svoji vizi elektromobilu, chlubit novinkami se ale přijeli i lidé od BMW, Mercedesu nebo Hyundai. Co ale Evropana nadchne, jsou místní výrobci. Nic podobného totiž třeba v Ženevě nemáte šanci vidět.

V Šanghaji ale získáte velmi rychle pocit, že vám ta vystavená auta jsou tak trochu povědomá. Ale nakonec vpředu na kapotě najdete úplně jiný znak. Místo Range Roveru tu narazíte třeba na Land Wind, tedy v překladu pozemní vánek. A nechybí ani kopie legendárního VW Brouka, dokonce v provedení kabrio, nebo obdoba Hummeru.

DOPORUČUJEME: Exkluzivně ze Šanghaje - Škoda Vision E, první elektrická škodovka VIDEO + FOTO

Šanghajský autosalon toho nabízí opravdu hodně. Například když vás přestanou bavit osobáky, máte k dispozici i kamiony. Nebo si zde můžete nechat luxusně upravit Mercedes, a to do verze AM. A není to překlep, písmeno G na konci tentokrát, jak je v Číně zvykem, chybí. Inu autosalon v Šanghaji se liší od ostatních světových autosalonů skoro ve všem! Třeba i v tom, že vedle nablýskaných automobilů nestojí sexy modelky, ale pánové modelové…

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události