Nehoda

Při nehodě přišel o nohy, jeho příběh spojil osobnosti motorsportu

Minulý víkend při závodě Formule 4 na anglickém okruhu se stala ošklivá nehoda. Mladý a talentovaný jezdec Billy Monger narazil zezadu do stojícího monopostu.

Následky té nehody jsou ošklivé, sedmnáctiletý Billy Monger sice přežil, ale přišel o nohy. Doktoři udělali vše co bylo v jejich silách, ale když se podíváte na video, je spíš zázrak, že to nedopadlo fatálně. Billy Monger se po startu společně s ostatními probíjí vpřed, když se náhled před ním objeví monopost Patrika Pasmy, který chvíli předtím dostal smyk a pokouší se znova rozjet. Nedalo se s tím dělat vůbec nic... Trvalo pak bezmála dvě hodiny než se podařilo jezdce vyprostit z vraku a další dva dny pak lékaři bojovali, aby ho udrželi při životě.

DOPORUČUJEME: Fantastická jízda - z poslední na první místo v jednom jediném kole!


DOPORUČUJEME: Podívejte se jak rychlé to je, když začne hořet závodní auto. Řidič přežil.

ZALOŽILI SBÍRKU

Billyho rodina a lidé kolem motorsportu okamžitě založili transparentní konto a vyhlásili sbírku na Billyho léčbu. Cílem bylo vybrat 260 000 liber nutných na péči o zraněného jezdce, na terapie a nutné pomůcky, aby se mohl vrátit do plnohodnotného života. A pak se ukázala síla médií... Informace o sbírce oběhly svět stejně rychle jako záběry z nehody a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Cílová částka byla vybrána během několika hodin a aktuálně je na kontě 736 tisíc liber. 15 tisíc liber věnoval Jenson Button a Max Verstappen, odkaz na sbírku sdíleli a peníze poslali taky Lewis Hamilton, Felipe Massa, Sergio Pérez, Jolyon Palmer, Mark Webber, Martin Brundle, Johnny Herbert, Nick Heidfeld, Pascal Wehrlein, Marcus Ericsson a spousta dalších jezdců.

CHCETE PŘISPĚT I VY? TADY JE LINK NA SBÍRKU

MÁTE RÁDI MOTORSPORT? STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

CHCE SE VRÁTIT, UŽ ŘEŠÍ JAK BUDE OVLÁDAT SPOJKU A BRZDU NA VOLANTU
Ve čtvrtek probudili Billyho z umělého spánku a ten okamžitě začal komunikovat. Podle zpráv od rodiny o všem ví a na nehodu si pamatuje. Šéf jeho týmu  JHR Developments Steven Hunter pro časopis Autosport řekl: „Mám několik opravdu pozitivních zpráv. Billy sám dýcha a komunikuje. S tím co se stalo je smířený, seděl na posteli a ptal se mě, jestli už jsme vymysleli řešení,jak bude ovládat spojku a brzdu na volantě. To je prostě celý Billi. Čeká ho ještě dlouhá cesta, ale jsem si jistý, že bude bojovat a že se z toho dostane.“


DOPORUČUJEME: Pořiďte si svoje vlastní závodní nebo sportovní auto. Má to jen malý háček...


PŘÍKLADEM MU MŮŽE BÝT ALEX ZANARDI
Svět motorsportu už jeden takový příběh zažil. Žije ho muž jménem Alex Zanardi. Před patnácti lety přišel o obě nohy před při závodě v seriálu CART na německém Lausitzringu, ale ke sportu se vrátil jako vozíčkář, na handbiku závodí od roku 2007 a kromě titulu mistra světa má za sebou i vítězství maratonu v New Yorku či úspěšně dokončeného legendárního Ironmana na Havaji. A teď už je to i dvojnásobný olympijský vítěz, když na letních paralympijských hrách v Riu získal zlatou medaili v časovce kategorie handbiků. Pro nás je snad ještě cennější jeho vítězství v závodě MS cestovních vozů v Německu v roce 2005 ve speciálně upraveném autě a účast v mnoha dalších závodech včetně těch vytrvalostních nebo WTCC.


DOPORUČUJEME: Už jste viděli Rychle a zběsile 8? A líbilo se vám to? Hlasujte!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události