Rekord

Video: Šílená rychlost, Civic je (opět) nejrychlejším autem na Ringu

Honda si s novým Civicem Type-R vzala zpátky svůj rekord na Nordschleife. S časem 7 minut a 43,8 sekundy překonala Volkswagen Golf.

Honda si s novým Civicem Type-R vzala zpátky svůj rekord na Nordschleife. S časem 7 minut a 43,8 sekundy překonala Volkswagen Golf GTI Clubsport S o tři vteřiny a v tabulkách patří novému Civicu Type-R místo hned vedle takových aut jako je Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black nebo předchozí generace Audi R8 V10. Je neuvěřitelné, že auto s cenovkou do milionu umí být tak pekelně rychlé!


DOPORUČUJEME: Staré bouračky na Nordschleife. Nebudete vědět jestli se smát nebo plakat...


Každopádně Honda si na Civicu Type-R dala hodně záležet. Byl součástí nejrozsáhlejšího vývojového programu nové desáté generace Civic v historii Hondy a jeho laděním na Nordschleife strávili spoustu času. Auto s foukaným dvoulitrem má 320 koní a 400 Nm, šestistupňová manuální převodovka je přeskládaná, a karoserie je o šestnáct kilo lehčí než u předchozí modelu, ale zároveň je o osmatřicet procent pevnější. A Civic Type-R má i nové víceprvkové zavěšení zadní nápravy.
 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


DOPORUČUJEME: Nádherné Porsche Cayman GT4 vzniklo v ČR. Je to velkolepá oslava motorsportu.

„Průjezd zatáčkami je rychlejší, protože auto má širší rozchod kol ipneumatiky, širší rozvor náprav, nové víceprvkové zadní zavěšení a optimalizovanou aerodynamiku, která zvyšuje stabilitu,“ řekl
šéfkonstrukétr podvozku Ryuichi Kijima. Honda zároveň přiznala, že auto bylo prototypem, ale ve specifikaci finálního sériového vozu. Z bezpečnostních důvodů byl do vozu nainstalován bezpečnostní rám proti překlopení, který ale podle Hondy nijak nezvýšil tuhost rámu karoserie. Aby se kompenzovala hmotnost rámu, byl demontován infotainmentový systém a zadní sedadla. Vůz byl obut do silničních pneumatik, které odpovídaly běžným předpisům silničního provozu.

DOPORUČUJEME: Rekordní jízda Golfu GTI v Zeleném pekle. Proboha, to je šílená rychlost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události