Závod

Závodit můžeš i ty! Začíná totiž třetí ročník Most Challenge

Závodit můžeš i ty! Začíná totiž třetí ročník Most Challenge
Zdroj: Autodrom Most

Vyzkoušej si v bezpečí mosteckého závodního okruhu jak dobrý jsi řidič a jak rychlé je tvoje auto. AutoTN.cz bude u toho!

I letos bude autodrom v Mostě pořád soutěž amatérských jezdců The Most Challenge. V soutěži se počítá nejlepší čas na kolo dosažený na závodním okruhu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami, podmínkou je platná SPZ. Autodrom vypisuje pravidelné termíny jízd na svých stránkách, rok od roku se zvyšuje počet jezdců, kteří chtějí vzájemně poměřit síly. 

DOPORUČUJEME: Podívejte se na naše videotesty. Najdete tam i hotlaps z mosteckého autodromu!

„Očekáváme velký zájem, jezdci si naši soutěž oblíbili a pravidelně se do Mostu vracejí. Navíc letos přicházíme s novinkou která dává šanci dobře se umístit i řidičům slabších vozů, vypsali jsme totiž ceny i pro vítěze jednotlivých kategorií,“ uvedla Jana Svobodová, marketingová ředitelka Autodromu Most. „Absolutní vítěz absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Bude taky řídit safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství tahačů. Vítězové jednotlivých tříd získají kurz sportovní jízdy za účasti profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který vloni skončil druhý v seriálu Škoda Octavia Cup.“


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Úřadujícím šampionem z loňského ročníku je David Buršík, který se svým Porsche Cayman GT4 zajel čas 1:50,186 minuty, což je nový rekord. Není bez zajímavosti, že Davida trénoval i Honza Červenka, redaktor AutoTN.cz, který se koučování na okruhu i v běžném provozu věnuje posledních sedm let, a zároveň vozí klienty ve svém Caterhamu v rámci závodních taxi jízd. Honza bude zároveň dál sedat do různých aut a na mosteckém okruhu zajíždět takzvaná Hotlaps, už brzy bude na AutoTN.cz žebříček časů. Zatím se můžete podívat na videa, už jsme tam měli Imprezu WRX, BMW 440i, Audi Q7 a další auta. Co nevidět přibude i Golf GTI nebo právě Caterham.


DOPORUČUJEME: Zákaz závodění a ježdění na okruhu? No to je ale nesmysl!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Závod

Důležité Události