BMW

Naftová empětka má čtyři turba a 400 koní. Stovku dá za 4,4 s!

Naftová empětka má čtyři turba a 400 koní. Stovku dá za 4,4 s!
Zdroj: BMW

No dobře, není to čistokrevné emko, ale parametry M550d xDrive k tomu označení jednoduše svádí.

Nové pětkové BMW je aktuálně jedno z nejlepších aut co si můžete koupit a již brzy se můžete na AutoTN.cz těšit na jeho velký videotest. BMW mezitím ale stihlo představit nový model s označením M550d, tedy naftovou verzi, která vám svými výkony vyrazí dech. Ne, pod kapotou není motor s objemem 5,5 litru, ale na to už se u BMW dávno nehraje. Jde o třílitrový šestiválec, který byl již představen ve větší sedmičce. Oproti minulé verzi se třemi turbodmychadly je přepňovaný hned čtyřikrát a jeho výkony berou dech již na papíře!


DOPORUČUJEME: Jak rychlé bylo BMW 440i na okruhu v Mostě?

Motor má totiž 400 koní v 4400 otáčkách a vskutku železniční točivý moment 760 Nm od 2000 otáček, 450 Nm je přitom k dispozici už téměř od volnoběhu. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se stará osmistupňový automat a chytrý systém xDrive. Výsledek? Limuzína zrychlí na stovku za 4,4 vteřiny a kombík o dvě desetiny pomaleji, maximální rychlost je v obou případech omezená na 250 km/h. Papírová spotřeba je pak 5,9 l/100 km.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

BMW M550d xDrive ve verzi sedan jde do prodeje v létě, kombík bude na podzim. Auto poznáte podle jiných nárazníků a drobných detailů karoserie, dostane i nový design devatenáctipalcových ráfků. Světlá výška podvozku je nižší o 10 mm a M550d bude mít i systém řízení všech čtyř kol.

DOPORUČUJEME: Potvrzeno, BMW vyrobí ultimativní BMW M2 GTS

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události