Registr

Velká úleva pro řidiče! Magistrát otevřel nové pracoviště registru

V úterý po sedmé hodině ráno otevřel pražský magistrát nové pracoviště Registru vozidel v Radimově ulici v Praze 6. Motoristy obslouží pracovníci na 14 přepážkách. Magistrát navíc chystá další registry na okrajích hlavního města, aby řidiči nemuseli jezdit do centra Prahy.

Magistrát se snaží ulevit řidičům, kteří při převodu aut tráví ve frontách i několik hodin. V Radimově ulici v Praze 6 otevřel v úterý 2. května nové pracoviště Registru vozidel, které budou moci využít třeba zájemci o převod vozidla. Nové pracoviště má také depozitum, které doposud bylo v Praze jen jedno v Praze 10.

"Když jsem ten řidič přijde, tak si tu vyřídí úplně všechno. Udělá tu změnu majitele a všechny úkony, které s tím souvisejí. Schvalujeme tu individuálně vozidla dovezená ze zahraničí, na to tu máme techniky. Pokud bude chtít někdo uložit značku do depozita, může to udělat taky tady. Všechny úkony, které se týkají registru vozidel, se tady dají zvládnout," uvedl Josef Mihalík, ředitel dopravně-správních agend Magistrátu hlavního města Prahy.

Mihalík prozradil, jaké má magistrát další plány. "Tyto pracoviště chceme ještě rozšířit. Chceme je udělat na okrajích velké Prahy, aby lidi nemuseli jezdit do centra a nezatěžovali provozem centrum. Chceme změnit pracoviště v oblasti Prahy 9 a Prahy 8 a chtěli bychom ještě úplně jedno nové pracoviště," prozradil Mihalík.

Související obsah

Nové pracoviště registru nahradilo už nevyhovující pobočku v pražských Stodůlkách, která byla v katastrofálním stavu. Na 14 pobočkách by pracovníci měli denně odbavit 200 až 300 žadatelů za den.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události