Supersport

Policie dostala nové BMW. Řidiči sami sundávají nohu z plynu

Policisté z jižní Moravy dostali na půl roku půjčené supersportovní auto. Má ohromující zrychlení, výkon přes tři sta koní a cenu kolem čtyř milionů korun. Dnes vyjeli na první hlídku a zjistili jednu zajímavost. Řidiči při pohledu na závodní stroj automaticky sundávají nohu z plynu.

Až uvidíte nový policejní vůz ve zpětném zrcátku, raději sundejte nohu z plynu. Ujíždět nemá smysl, protože tato stíhačka má omezovač na tři sta kilometrech v hodině. Přední nápravu pohání elektromotor jako z lokomotivy a zadní kola přeplňovaný tříválec naladěný na závodní okruhy.

Policisté zatím sporťák jen opatrně zajíždějí. Ale může je hřát příjemný pocit, že až budou honit padoucha ve formuli jedna, mohou u toho frajersky driftovat. S policejním bavorákem navíc získali vstupenku na všechny tuningové srazy - ve zrychlení moc konkurence nemají.

Policejní sporťák se pyšní jen samými superlativy - zrychlení z nuly na sto za 4 vteřiny, 360 koní, cena 4 miliony, ale záhadou zůstává, k čemu to vlastně policie potřebuje.

Související obsah

Závodní auto s nápisem pomáhat a chránit funguje na řidiče jako namířená pistole - raději sundávají nohu z plynu. Zastavují se i chodci a vytahují telefony aby si milionáře v policejní uniformě alespoň vyfotili.

"To vozidlo budilo respekt, řidiči dodržovali předpisy," řekl TV Nova mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Související obsah

Služební passaty jsou přitom pro piráty mnohem nebezpečnější - sporťák totiž nemá radar ani kameru a pokud by chtěl policista někoho zatknout, pak jedině trpaslíka. Nikdo větší by se mu do vozidla nevešel.

Nicméně pro policisty je to krásná hračka, kterou dostali k testování na půl roku zcela zdarma. Získali tak stejné vozidlo jako dubajská policie. Která se ovšem kromě tohoto modelu pyšní celou sbírkou těch nejrychlejších aut světa.

vbo, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Supersport

Důležité Události