Auto

VIDEO: Historické bouráky v zámecké zahradě diváky uhranuly

Historické vozy, dobové kostýmy, luxusní auta řady značek a mezi nimi třeba i nejdražší unikát, který by majitel neprodal ani za dvě stě milionů korun. Veterány dnes v zámecké zahradě v Loučni obdivovaly stovky lidí.

Jaguar, Cadillac, Rolls Royce a další luxusní auta. celkem 80 historických skvostů jakoby do prostředí anglického zámeckého parku patřilo.


Podle pořadatelů je záběr značek opravdu široký, takže si vybere každý milovník krásných aut. Nejdražším kouskem na celé výstavě je bugatti Karola Pavlů.

"To není originál, protože originály jsou jen tři a jejich cena je nepředstavitelná. Ale tohle je skoro dokonalá kopie. Ta karoserie byla považovaná ze nejkrásnější karoserii mezi válkami. Chtěl bych tam dát i původní motor. Mým cílem je mít dokonalou kopii," zasní se hrdý majitel vozu.

Související obsah

Auto není na prodej, majitel sám si ho cení na desítky milionů korun. Stejně jako jiné unikáty vyžaduje speciální péči. Nesmí být ve vlhkém prostředí a musí se také pravidelně projíždět.

Do zámeckých zahrad se na automobilové skvosty přišlo podívat na tři tisíce lidí. Obdivovat a okukovat je mohli ze všech stran. Snad s jedinou podmínkou. Jejich majitelé nemají rádi, když na ně někdo jiný sahá.

pez, Hana Stuchlíková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události